V této recenzi si představíme feederový prut značky Tubertini Concept Feeder TBR. Pro recenzi jsem vybral prut ve verzi medium-light a v délce 3,6 metru. Je to třídílný prut. Na první pohled zaujme dělená rukojeť a odlehčená očka s kovovou výplní.

Vezmeme to ale pěkně popořádku. Prut má poměrně štíhlý blank. Nad rukojetí jsem naměřil 11,9 mm. Váha prutu je 224 g. Výrobce u toho prutu uvádí progresivní akci, což přesně odpovídá chování prutu. Špička prutu je velmi jemná, prostřední část se ohýbá velmi pozvolně a spodní část je pevná.

Akce prutu a použití

Označení medium light dle mého přesně sedí. Jednoduše je to takové jemnější medium, se kterým se můžete věnovat i velmi jemnému lovu bílé ryby, a zároveň vás prut nenechá ve štychu ani pokud zapřáhnete větší rybu.

S prutem se nahazuje velmi lehce a přesně. Testoval jsem krmítka do 60g, přičemž u středně velkého krmítka 60 g jsem neměl pocit, že bych se dostal na maximum tohoto prutu.

Maximální vzdálenost lovu s tímto prutem je okolo 60 metrů. Ale pohodlná vzdálenost, na kterou se s ním dá chytat relativně přesně, je 50 metrů. Tento medium light feeder je ideální pro lov na střední vzdálenosti na všech typech revírů se stojatou nebo mírně tekoucí vodou.

Očka a špičky prutu

Prut je vybaven 14 očky “Minima guide”. Jsou to očka s tenkou kovovou výplní, která je velmi pevná a odolná. Prut je možné použít i pro lov s pletenou šňůrou.

Díky tenké výplni mají očka poměrně velký vnitřní průměr. To je velká výhoda při chytání při teplotách kolem nuly, kdy přes očka dobře prochází i namrzlý vlasec. Také v období, kdy je voda plná topolového květu, oceníte větší očka.

U prutu jsou tři uhlíkové špičky o tvrdosti 3/4, 1 a 1,5 unce. Špičky mají průměr 2,1 mm. Velmi dobře je vyřešené zbarvení konců špiček. Špičky jsou žlutočerně pruhované. Tato barevná kombinace je dobře viditelná proti každému podkladu.

Rukojeť a sedlo navijáku

Prut má dělenou rukojeť z pěny a gumokorku. Rukojeť má osobitý design, který nemusí každému vyhovovat. V každém případě je rukojeť velmi praktická a dobře se s ní manipuluje při nahazování i  zdolávání ryb.

Za zmínku sedí i Fuji sedlo navijáku s dvojitým šroubením. Dvojité šroubení zabezpečuje, že matice dobře sedí a samovolně se nepovolí.

Ukázka práce prutu

Fotogalerie

Hodnocení

Jedná se o precizně zpracované pruty střední třídy. Mezi jejich přednosti patří perfektní progresivní akce, očka minima guide s velkým vnitřním průměrem, kvalitní citlivé a dobře viditelné špičky.

Za možná negativa lze považovat výrazný, ale trochu divoký italský design prutu:), který  nemusí každému sednout. Možná by prutům v této cenové kategorii více slušelo dvoudílné provedení, ale na druhou stranu trojdílná verze s kratší transportní délkou najde uplatnění u více rybářů.

Maloobchodní cena prutu: 4 829 Kč
Pro ČR dodává firma JOPA MB s.r.o. (Pavel Velebný)

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno