Trabucco Inspiron FD COMPETITION MULTI - 3,30 - 3,60m
Trabucco Inspiron FD COMPETITION MULTI - 3,30 - 3,60m

Tentokrát si v recenzi představíme novinku roku 2018 z dílny Trabucco – feederový prut Inspiron FD Competition. Prut jsme testovali ve verzi multi 3,3-3,6 m. Je to model s prodlužovacím dílem.

Technické parametry

Na první pohled vás u prutu zaujme tenký matný blank vyrobený z CX-1 carbonu za použití technologie Micro Pitch. Zpracování prutu je precizní. Inspiron je osazen kvalitními SiC očky. Rukojeť je tvořená kombinací korku a EVA pěny. Rozšířená dolní část rukojeti je známá už z některých dřívějších prutů Trabucco a je velmi praktická.

Prut je díky prodlužovacímu dílu možné používat buď v délce 3,6 m, nebo 3,3 m. Prodlužovací díl na sobě nemá žádné očko, takže se dá jednoduše přidat nebo odebrat během lovu bez nutnosti převazovat.

K prutu jsou tři uhlíkové špičky označené jako light, medium a heavy. Špičky jsou velmi tenké, mají průměr pouhých 2,1 mm. Aby byly špičky dobře vidět, mají na konci rozšířenou reflexní část.

Prut má vrhací zátěž 75g, jedná se o čistokrevný medium feeder. Prut má tři klasické díly, plus jeden prodlužovací díl a tři špičky. Transportní délka prutu je 127 cm.

Dá se říct, že prut má poloparabolickou akci. Má však velkou silovou rezervu a do ohybu ve spodní polovině jde postupně až s rostoucím zatížením.

Délka 3,3-3,6 m
Transportní délka 127 cm
Počet dílů 3+ 1 prodl.+ 3 špičky
Počet oček 14
Vrhací zátěž 75 g
Materiál špiček carbon

Technika lovu a cílová ryba

Prut je díky prodlužovacímu dílu celkem všestranný nástroj pro lov na středních a menších revírech. Nejlépe ho využijete pro lov na stojatých a mírně tekoucích vodách. Dá se s ním lovit bílá ryba, ale hlavní uplatnění najde při lovu kaprů a amurů a dalších větších ryb.

Inspiron je vhodný pro lov s klasickými feeder košíky i pro method feeder.

Fotogalerie

Video

Hodnocení

Prut jsem testoval v různých podmínkách a zde jsou moje postřehy. Kratší verze se mi nejlépe osvědčila na menších revírech okolo 2 hektarů, kde není potřeba nahazovat příliš daleko.

Zpočátku jsem měl problém s prutem házet do větších vzdáleností i s prodlužovacím dílem. Není to vyloženě házecí typ, ale když jsem si na prut trochu zvykl, zjistil jsem, že se s ním dá nahazovat slušně i do větších vzdáleností. Je potřeba nebát se do prutu trochu víc opřít.

Hlavní předností tohoto prutu je jeho příjemná zdolávací akce. Postupná poloparabolická akce umožňuje použít i tenké návazce. Nejlépe jsem si tento prut užil při zdolávání kaprů.

Trabucco Insiron FD Competition feeder je kvalitně zpracovaný prut, který při zdolávání odpustí hodně chyb. Při nahazování naopak nepromíjí – je potřeba dobrá technika hodu a můžete s ním přesně dosáhnout i na delší vzdálenosti.

Trabucco Inspiron FD COMPETITION MULTI 3,30 - 3,60m

2369 Kč
8.4

Nahazování

8.0/10

Zdolávání

9.0/10

Váha prutu

8.0/10

Zpracování

8.5/10

Očka

8.5/10

Výhody

  • Perfektní zdolávací akce
  • Tenký blank
  • Tři uhlíkové špičky ve výbavě
  • Dobře vyvážený lehký prut
  • Velká silová rezerva

Nevýhody

  • S prodlužovacím dílem je první očko dost daleko
  • Pro delší hody je potřeba větší síla
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr: 4,60 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno