Prut Econ Feeder německé značky MS Range jsem si pořizoval primárně pro lov s method feederem na menší a střední revíry. Řada prutů Econ Feeder zahrnuje různé délky a gramáže a mimo jiné obsahuje i speciály určené přímo na method feeder. Tyto pruty mají vrhací zátěž do 65g.

Já mám ale radši hrubší pojetí method feederu, proto jsem si vybral klasický medium prut v délce 3,6 m s gramáží do 80 g. Pro moje účely to byla dobrá volba, ale nepředbíhejme.

Technické parametry

Délka 3,6 m
Transportní délka 1,25 m
 Počet dílů  3 + 2 špičky
 Materiál špiček  2x uhlík 2,8 mm
 Tvrdost špiček  1,5 a 2 oz
 Vrhací zátěž  do 80 g
 Počet oček  15
Materiál rukojeti  pěna + korková dýha
Akce prutu  B (poloparabolická)
Váha  243 g

Hodnocení

První dojem z prutu je velmi příjemný. Rukojeť zakončená netypickou bambulí dobře padne do ruky. Co se týká váhy a tloušťky prutu, je Econ Feeder někde uprostřed. Existují lehčí a tenčí pruty v podobné gramáži a délce, ale jsou to už většinou dražší kousky. Očka i spojky jsou kvalitně zpracované. U prutu jsou dvě citlivé uhlíkové špičky.

Za největší přednost prutu považuju jeho poloparabolickou akci. Prutem se dá velmi přesně nahazovat. Čtyřiceti gramové ploché krmítko z prutu létá do slušné vzdálenosti. Přitom si prut zachovává příjemnou zdolávací akci.

Při vyšším zatížení pracuje celá horní polovina prutu. To je velká výhoda právě při lovu na method feeder, kde měkčí prut snižuje riziko vyříznutí ryby na krátkém návazci s malým háčkem.

Nevýhodou je, že u prutu jsou jen dvě špičky místo obvyklých tří. A náhradní originální špičky jsou poměrně drahé. Pro někoho mohou být nevýhodou i drobnější očka, která neumožní použít šokový návazec a v zimně mohou snáze zamrzat.

Prut v testované verzi 3,6 m a 80 g se hodí pro lov na menších a středních revírech. Uplatnění najde na stojatých i mírně tekoucích vodách. Ideální cílové ryby pro tento prut jsou kapři, velcí cejni, karasi, nebo líni. Zvládnul by i lov candátů na rybku.

Prut MS Range Econ Feeder M 3,6m 80g

8

Nahazování

8.5/10

Zdolávání

8.0/10

Váha prutu

7.5/10

Zpracování

8.0/10

Očka

8.0/10

Výhody

  • Přesné nahazování
  • Příjemná poloparabolická akce
  • Hodí se pro method feeder
  • Tenký blank

Nevýhody

  • Jen dvě špičky k prutu
  • Drobná očka
  • Drahé originální náhradní špičky
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Nebyla by fotka nebo video jak se prut ohyba, zdolavacka atd, resim jestli vzit 80 g nebo 100g , nekde jsem cetl ze to jsou tuzsi proutky, coz i chci kvuli nahozum ale nemam rad kdyz se ohyba jen spice

  2. Ahoj, je to trochu tužší prut, s tím se dá souhlasit. Háže se mi s ním dobře a přesně. Ta 80 g je takové klasické medium. Při větším zatížení pracuje celá horní polovina prutu. 100 g verzi bych bral jen na hody na velké vzdálenosti a nebo na větší řeku, jinak tu 80 g. Video s tímto prutem nemám, časem zkusím něco natočit.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno