Recenze: Naviják Ryobi Ecusima CD Sport Aspagus 4000

0
415
Ryobi Ecusima CD Sport Aspagus 4000
Inzerce

Aktualizováno:

Naviják Ecusima CD Sport Aspagus značky Ryobi zaujme na první pohled zářivě zelenou barvou. Naviják však ve své cenové třídě nevyniká zdaleka jen kvůli barvě. Tento naviják s přední brzdou je ve velikosti 4000 univerzální a všestranný pomocník pro lov s feederem, na plavanou i na přívlač. Pojďme si nejprve projít technické parametry navijáku.

Technické parametry

Brzda přední brzda typu Carbon Drag
 Počet ložisek  5 + 1
 Cívka  1 kovová
 Kapacita cívky  290 m / 0,25 mm
 Převodový poměr  5,0:1
 Materiál převodů  Slitiny hliníku a mosazi
 Váha navijáku  310 g

Hodnocení

Teď přejdeme k samotnému hodnocení navijáku. První dojem z navijáku je velmi příjemný. Naviják chodí hladce, nemá sebemenší problém ani při stahování těžších krmítek. Návin vlasce není úplně stoprocentně rovnoměrný. Důležité však je, že ukládání vlasce je přesné. To oceníte hlavně při delších náhozech, kdy se vlasec z cívky odmotává naprosto plynule.

Celkově působí naviják velmi robustně. Tento pocit umocňuje zesílený překlapěč cívky. Kovová klička s tvarovaným neoprenovým madlem dobře padne do ruky.

Při zdolávání kaprů a větších ryb brzda pracuje velmi plynule, nezasekává se. Brzda se dá velmi přesně vyladit na požadovaný odpor. Zároveň trvá jen pár okamžiků dostat brzdu z úplného utažení do úplného povolení.

Kovová cívka je opatřená gumovým kroužkem, který brání protáčení vlasce pokud by došlo k vymotání většiny návinu z navijáku. U navijáku není žádná náhradní cívka. Drobná výtka k cívce se týká také toho, že označení na cívce se začalo loupat prakticky okamžitě při prvním použití.

Naviják Ryobi Ecusima má ve své cenové kategorii nadstandardní technické vybavení. Robustní kovové převody, zesílený překlapěč a přední brzda Carbon Drag ho předurčují k silovému použití a dlouhé životnosti. Hodí se jako univerzální naviják na medium i heavy feedery.

Fotogalerie

Naviják Ryobi Ecusima CD Sport Aspagus 4000

8.1

Brzda

9.0/10

Chod navijáku

8.0/10

Zpracování

7.5/10

Ukládání vlasce

8.0/10

Výhody

  • Přesná přední brzda
  • Hladký chod
  • Příznivá cena
  • Pohodlné madlo kličky

Nevýhody

  • Nemá náhradní cívku
  • Zářivá barva nemusí každému vyhovovat
  • Brzy se začal loupat potisk na cívce
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno