Recenze: Naviják Preston Centris NT 420

0
1006
Naviják Preston Centris NT 420
Inzerce

V této recenzi si představíme naviják Centris NT 420 od značky Preston Innovations. Je to naviják s přední brzdou, který byl vyvinutý přímo pro lov na feeder nebo plavanou. Centris používám od této zimy, takže pomalu nastal čas na jeho zhodnocení.

Technické parametry

Centris má celokovové tělo (hliníkové), odlehčený carbonovo titanový rotor a titanovou hřidel. Drát překlapěče je z odolné pružné slitiny, která se po ohnutí vrací do původního tvaru.

K navijáku jsou dvě kovové cívky. Každá z cívek má hned dva klipy na vlasec. Centris se dodává s jednoduchou kličkou i dvojitou. Klička se sklápí povolením matice a následným sklopením.

Naviják má přední brzdu s tlačítkem pro rychlou výměnu cívky. Cívka se sundavá stisknutím tlačítka na vrcholku cívky, podobně jakou u navijáků se zadní brzdou.

Technické parametry:

Počet Ložisek 7
Převodový poměr 5,0:1
Váha 325 g
Kapacita cívky 0,26 mm / 150 m
Návin na jedno otočení kličkou 85 cm
Náhradní cívka kovová

Centris se vyrábí ve třech velikostech 320, 420 a 520. Vybral jsem si celkem univerzální prostřední velikost vhodnou pro lov na feeder na kratší a střední vzdálenosti. Větší model 520 se údajně liší pouze širší cívkou, tělo navijáku je stejně velké.

Hodnocení

Pro chytání na feeder jsem naviják osedlal jednoduchou kličkou, která mi nakonec z obou variant vyhovovala více. Centris má dokonale hladký chod a velkou sílu. Dobře pracuje i při zatížení. Při používání navijáku jsem si nevšiml žádné vůle. Při detailním zkoumání jsem objevil sotva znatelnou vůli u kličky.

Velmi oceňuji dvě kovové cívky u navijáku. Trochu raritou jsou dva klipy na vlasec na každé cívce. Zatím jsem oba najednou nevyužil. Možná by to ocenili závodní rybáři. Každopádně klipy jsou udělané precizně, nepoškozují vlasec, takže na klipování je běžně používám.

Brzda má plynulý a hladký chod. Dá se dobře seřídit. Vyhovuje mi délka brzdy, která je někde uprostřed. Kovové tělo sebou nese o něco větší váhu, ale není to nijak dramatické, naviják tvoří s pruty v délce 3,0-3,3 m perfektně vyvážené kombo. Přepínač zpětného chodu je na spodní zadní straně navijáku a je snadno dostupný.

Závěr

Po asi pěti měsících používání Centrise jsem z něj stále nadšený a není nic, co by mi na něm vadilo. Cena navijáku je lehce přes pět tisíc. Je to silný naviják na feeder s hladkým chodem a přesnou brzdou. I když pro mě vzhled navijáku není nijak důležitý, musím také uznat, že Centris vypadá opravdu dobře.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno