Recenze: Naviják Daiwa Ninja 4000 A

0
1141
Naviják Daiwa Ninja 4000 A
Naviják Daiwa Ninja 4000 A

Aktualizováno:

Naviják Daiwa Ninja získal mezi rybáři velkou oblibu. Proto jsem se rozhodl, že ho taky vyzkouším při lovu na feeder. Vybral jsem velikost 4000. Naviják jsem důkladně testoval při různých podmínkách a situacích a teď se s vámi podělím o svoje dojmy.

Technické parametry

Daiwa Ninja je naviják se 4 ložisky, která zaručují dostatečně hladký chod. Oproti jiným modelům u tohoto navijáku chybí ložisko v rolničce. Někdo to může vnímat jako nevýhodu. Já jsem s rolničkou žádný problém neměl, točí se naprosto hladce a vlasec nekroutí. To je to podstatné.

Naviják má kovovou cívku a náhradní kovovou cívku. Celkově atraktivní vzhled navijáku dodává odlehčený rotor “Air rotor”. Klička je kovová, sklápí se pomocí šroubku na druhé straně. Univerzální převodový poměr 4,9:1 zajisťuje v kombinaci s velikostí 4000 rychlou práci při stahování krmítek.

Váha navijáku 390 g je odpovídající velikosti a cenové třídě. Ninja má, stejně jako jiné navijáky, nekonečný uzávěr zpětného chodu.

Určení navijáku

Daiwa Ninja ve velikosti 4000 se výborně hodí pro lov s medium pruty. V menších velikostech by byl vhodný na light a pickerové pruty. Kromě feederu by našel uplatnění i při přívlači a plavané. Velikost 4000 je dostatečně veliká i pro univerzální rybařinu a klasickou položenou. Díky citlivé brzdě se hodí pro lov kaprů a jiných větších ryb.

Daiwa Ninja s kaprem
Díky citlivé brzdě je zdolávání kapra zábava

 Hodnocení

První, čím naviják zaujme, je pěkný design. Tělo navijáku i rotor působí odlehčeným dojmem. Celkový ráz dotváří  pěkná červenošedá cívka a zajímavě řešená matička brzdy.

Když vezmete naviják poprvé do ruky, zaujme vás rozhodně jeho hladký chod. Hladký chod si naviják zachová i při stahování krmítek a zdolávání ryb. Při stahování těžších krmítek kolem 70g už se naviják začal “zadýchávat”.

Pro občasné použití těžších krmítek se dá bez problému použít, ale pro situace kdy pravidelně chytáte s 60g+ krmítky, bych se poohlédl po nějakém jiném stroji. Brzda je u Ninji velice citlivá a přesná. Daiwa přední brzdy prostě umí a Ninja je další zdařilý důkaz.

Co říci závěrem? Daiwa rozhodně umí i lepší navijáky. Ale v ceně, za kterou se Ninja prodává, seženete jen málo navijáků se srovnatelným chodem a hlavně brzdou. Pěkný design je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Video: naviják Daiwa Ninja při zdolávání kapra

Daiwa Ninja 4000 A

7.6

Brzda

9.0/10

Chod navijáku

7.0/10

Zpracování

7.0/10

Ukládání vlasce

7.5/10

Výhody

  • precizní brzda
  • hladký chod
  • dobře vypadá
  • náhradní kovová cívka

Nevýhody

  • bez ložiska v rolničce
  • není ideální pro velké zatížení
  • vůle v kličce
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno