Krmítko Preston Absolute Window feeder

Krmítka Preston Absolute Window feeder jsem testoval posledních pár měsíců a tady jsou moje zkušenosti s nimi. Nejprve si je ve stručnosti popíšeme. Jedná se o řadu plastových krmítek se spodní zátěží a bočním otvorem (doslovně přeloženo jsou to krmítka s “okýnkem”).

Preston Absolute Window feeder
Preston Absolute Window cage feeder ve 3 velikostech

Krmítka window feeder se dělají ve třech velikostech a v gramážích 20, 30, 45, 60 a 75g. Celá řada krmítek je navíc ještě ve variantě s plnými stěnami (solid) nebo klecové (caged).

Krmítka jsou v plné nebo klecové variantě
Krmítka jsou v plné nebo klecové variantě

Určení krmítek

Tato krmítka se dají využít celkem univerzálně pro běžné chytání na feeder. Jsou však specifické situace, kdy se jejich přednosti projeví v plné míře. Velmi dobře se hodí pro lov na větší vzdálenosti. Dobře se s nimi také zátkuje partikl, pelety nebo živá návnada.

Verze s plnou stěnou se hodí na chytání na hloubce a dají se do ní zátkovat i velmi drobné částice. Malé krmítko je vhodné, pokud chcete krmit jen skutečně malými dávkami. Střední velikost je poměrně univerzální a velká velikost mi nejlépe sedí na lov na větší vzdálenosti, kdy nechci přehazovat tak často.

Výhody krmítek Absolute Window feeder

  • velmi dobré letové vlastnosti. Toto krmítko mi létá nejlépe ze všech krmítek pro klasický feeder, které jsem kdy zkoušel. Díky tomu napomáhá přesnějšímu nahazování a dosažení větších vzdáleností.
  • dá se naplnit jednou rukou – rychle a snadno. Palcem ho naplníte a ostatními prsty si krmítko držíte.
  • verze s pevnými stěnami pomůže v hlubší části dopravit více krmení až na dno. Krmení se z krmítka uvolňuje déle, což oceníte, když nechcete přehazovat příliš často

Nevýhody krmítka Absolute Window feeder

  • vyšší cena, při pořizovací ceně 65 Kč patří toto krmítko do kategorie těch, které zamrzí, když je někde utrhnete
  • kapacita nejmenší velikosti je opravdu malá, má podle mě omezené využití jen pro velmi specifické situace

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,75 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno