Krmítka Preston Absolute Window feeder jsem testoval posledních pár měsíců a tady jsou moje zkušenosti s nimi. Nejprve si je ve stručnosti popíšeme. Jedná se o řadu plastových krmítek se spodní zátěží a bočním otvorem (doslovně přeloženo jsou to krmítka s „okýnkem“).
Krmítka window feeder se dělají ve třech velikostech a v gramážích 20, 30, 45, 60 a 75g. Celá řada krmítek je navíc ještě ve variantě s plnými stěnami (solid) nebo klecové (caged).
Obsah článku
Určení krmítek
Tato krmítka se dají využít celkem univerzálně pro běžné chytání na feeder. Jsou však specifické situace, kdy se jejich přednosti projeví v plné míře. Velmi dobře se hodí pro lov na větší vzdálenosti. Dobře se s nimi také zátkuje partikl, pelety nebo živá návnada.
Verze s plnou stěnou se hodí na chytání na hloubce a dají se do ní zátkovat i velmi drobné částice. Malé krmítko je vhodné, pokud chcete krmit jen skutečně malými dávkami. Střední velikost je poměrně univerzální a velká velikost mi nejlépe sedí na lov na větší vzdálenosti, kdy nechci přehazovat tak často.
Výhody krmítek Absolute Window feeder
- velmi dobré letové vlastnosti. Toto krmítko mi létá nejlépe ze všech krmítek pro klasický feeder, které jsem kdy zkoušel. Díky tomu napomáhá přesnějšímu nahazování a dosažení větších vzdáleností.
- dá se naplnit jednou rukou – rychle a snadno. Palcem ho naplníte a ostatními prsty si krmítko držíte.
- verze s pevnými stěnami pomůže v hlubší části dopravit více krmení až na dno. Krmení se z krmítka uvolňuje déle, což oceníte, když nechcete přehazovat příliš často
Nevýhody krmítka Absolute Window feeder
- vyšší cena, při pořizovací ceně 65 Kč patří toto krmítko do kategorie těch, které zamrzí, když je někde utrhnete
- kapacita nejmenší velikosti je opravdu malá, má podle mě omezené využití jen pro velmi specifické situace