Drennan Acolyte Plus 11 ft

Již nějaký ten pátek chytám s proutky drennan acolyte PLUS a tak jsem se rozhodl že napíši svoji první takovou menší amatérskou recenzi.

ACOLYTE feeder je špičkový prut Anglické firmy DRENNAN. Jelikož na tento prut již byla psána jedna recenze konkrétně na Acolyte 12 ft (Honzovo rybaření), rozhodl jsem se ve svém amatérském provedení sepsat “recenzi” na JEMNĚJŠÍ verzi tohoto prutu – Acolyte PLUS 11ft (délka prutu 3,35 m).

Akce prutu Drennan Acolyte plus 12 ft
Akce prutu Drennan Acolyte plus 12 ft
Akce prutu Drennan Acolyte plus 11 ft
Akce prutu Drennan Acolyte plus 11 ft

Drennan acolyte plus vyniká neuvěřitelně tenkým a svižným blankem. Prut však skýtá velké silové rezervy, takže si hravě poradí i s relativně velkými a silnými rybami jako je urostlý kapr či parma. I přesto, že oproti své 12ft verzi je citelně jemnější. Díky svižnému blanku se ryby krásně zasekávají i na relativně větších vzdálenostech a větších hloukách s minimem energie při záseku. S prutem v podstatě zasekávám podobně, jako při chytání s pletenkou (jen takový můj pocit).

Kapr na prut Drennan Acolyte
Kapr na prut Drennan Acolyte

Prut má celkově relativně malá očka. Osobně to hodnotím kladně. Nějak si neumím představit, že by zrovna u tohoto prutu byla očka ve velikosti jako u kaprovych prutů a to i u 12ft verze. Navíc prut není určen pro příliš velké vzdálenosti. 11ft plus se hodí maximálně do 50 m, což jasně naznačují i zřetelné popisky na prutu.

Popisky prutu Drennan Acolyte plus
Popisky prutu Drennan Acolyte plus

S prutem se mi nejpohodlněji chytá do vzdálenosti 30 metrů. S prutem však není problém chytat i na větších vzdálenostech s neuvěřitelnou přesností. S prutem mám odchytány vzdálenosti nejčastěji 40 až 45 m. Za 45 metrovou hranicí již přesnost hodu není až tak dobrá.

Pruty jsou dodávány se 3 špičkami, které jsou dělány speciálně pro tento prut a krásně tak vylaďují akci blanku (2 oz 2.5 oz a 3oz). Špičky jsou zvláštní v tom, že oproti běžným špičkám u jiných feederu jsou podstatně delší. Další zajímavosti špiček je, že označení špiček v uncích vůbec neodpovídá jejich označení, jak jsme běžně zvyklí.

3 špičky k prutu Drennan Acolyte plus
3 špičky k prutu Drennan Acolyte plus

Pokud bych špičky od Drennan přirovnal k jinému výrobci, třeba Shimano, označení špiček by bylo následovné – 2 oz = 3/4, 2.5 = 1 a 3 = 1.5oz. Špičky jsou nádherně citlivé. S každou z dodávaných špiček se mění chování celého prutu.

Akce prutu Drennan Acolyte plus při zdolávání
Akce prutu Drennan Acolyte plus při zdolávání

Akce prutu je pozvolná a víc paraboličtější, než u 12ft verze. Ryba je i víc cítit a prut je i citelně lehčí. Prut je v rukou skutečně příjemný. Prut má údajnou 60g vrhací zátěž. Proč údajnou? I přesto, že Drennan má většinu svých výrobků krásně popsanou a člověk tak krásně vidí, jak a k čemu je nejlépe lze použít, u tohoto prutu bych viděl trošičku nevýhodu že prut vrhací zátěž psanou nemá.

Drennan Acolyte Plus

S prutem se však nejpohodlněji chytá s krmítky do 40g + návnada, samozřejmě prut zvládá úplně v pohodě i krmítka 45 g + návnada a není cítit že by to na prut bylo příliš. Ale 50 g a víc už bych ale nehrotil .

Zdolávání s prutem Drennan Acolyte Plus 11 ft
Zdolávání s prutem Drennan Acolyte Plus 11 ft

Pokud jde o zápory tohoto prutu, bezesporu je to cena. Prut přes 6000 asi nebude šálek kávy pro každého. Já si jej však na první pohled zamiloval a i přes relativně vysokou cenu jsem si pořídil 2 kousky. Samozřejmě ne naráz, ale postupně. Zas tak bohatý nejsem 😁.

Doufám že vám “recenze” bude líbit.

Feeder prut Drennan Acolyte Plus
Feeder prut Drennan Acolyte Plus

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno