nové háčky na feeder

Zkoušení nových háčků na feeder je pro mě nekonečný koloběh. Vždycky mám několik typů, které mi vyhovují a vedle toho zkouším nové a snažím se objevovat zajímavé kousky. Na začátku roku jsem se rozhodl, že pro tuto sezonu vyzkouším další čtyři nové typy háčků, které jsem dosud nepoužíval.

Jsou to tyto háčky: Gamakatsu LS-1030S, Owner Keiryu 50175, Drennan Super Spade, Matrix Feeder Riggers. Čtyři typy háčků, čtyři různé značky. Ve skutečnosti jsou to dva páry typově podobných háčků.

Gamakatsu a Owner Keiryu jsou podobné a stejně tak Matrix Rigger a Drennan Super Spade. Jen s tím rozdílem, že Drennan má lopatku a Matrix očko.

První věc, kterou chci zmínit, jsou velikosti háčků. Na těchto háčcích je hezky vidět, jak se číslování háčků u jednotlivých výrobců liší. Gamakatsu i Owner jsou velikost 12 a Gamaktsu jsou výrazně menší. Drennan a Matrix jsou velikostně téměř stejné. Vtip je v tom, že Drennan je velikost 14 a Matrix je 18.

Gamakatsu LS-1030S

Jdeme k samotnému hodnocení háčků. Háčky Gamakatsu jsou z tenkého drátu s modrou povrchovou úpravou. Jsou velmi ostré a chytlavé. Na velikost 12 jsou spíše menší. Tvar háčku i tenký drát ho předurčují pro lov jemné chytání cejnů a bílé ryby na živou nástrahu.

Pro tento styl perfektně plní svůj účel. Jako ideální velikost nástrahy na tento háček ve velikosti 12 mi přijde jeden červ nebo 1-3 pinky.

Hodnocení: tyto háčky splnili moje očekávání a zařazuji je do svého arzenálu na zimní a jarní jemné chytání.

Owner Keiryu 50175

Druhé modré cejnové háčky, které jsem zkoušel, jsou od značky Owner. Jsou také s lopatkou a z tenkého drátu. Jejich hlavní využití vidím pro lov cejnů na červy nebo hnojáky.

Hodnocení: Owner Keiryu mě trochu zklamaly. Jsou už hodně měkké a až příliš snadno se ohýbají. Tyto háčky jsou takový průměr, nejsou vyloženě špatné, ale nesedly mi. Tady se vrátím k osvědčeným Owner Pin Hook.

Drennan Super Spade

Háčky Drennan jsem zkoušel už dříve (jiný typ). A první moje zkušenost s Drennan háčky byla velmi příjemná. Super Spade jsou pevné háčky ze silného drátu. Mají lopatku, oblý tvar a špičku směřující dovnitř.

Háček Drennan Super Spade
Háček Drennan Super Spade

Jsou to takové univerzální pevné háčky, které dobře drží i v menší velikosti. Takové háčky jsem dlouho hledal pro univerzálnější chytání, kde chytám bílou rybu a občas přijde i kapr.

Dají se dobře použít i na method feeder. I když háček s lopatkou není možná u method feederu úplně typický, tak pro jednoduché chytání na jedno zrnko kukuřice nebo červy, jsem si je oblíbil i na method.

Hodnocení: Jsou perfektně ostré a jejich ostří i dobře drží. Jejich hlavní předností je však pevnost. Z těchto háčků jsem naprosto nadšený.

Matrix Feeder Riggers

Matrix Feeder Riggers jsou podobné předchozím Drennanům. Jsou ze silného drátu, špička směřuje dovnitř. Rozdíl je, že jsou s očkem. Jsou velmi chytlavé a vydrží neuvěřitelně dlouho ostré. Pevností jsou na tom také velmi dobře.

Opět je to univerzální hrubší háček, který nezklame. Já si ho pořídil primárně na method feeder, ale nebál bych se ho použít ani na klasický feeder. Díky očku může mít o trochu širší možnost uplatnění (bezuzlové vázání i klasika).

Háček Matrix Feeder Riggers
Háček Matrix Feeder Riggers

Hodnocení: Jsou to první háčky od značky Matrix a naprosto mě nadchly. Když nad tím  přemýšlím, tak vlastně už jsem měl nějaké háčky od Foxe, a byly také dobré, takže úplně první zkušenost s touto firmou to není.

Každopádně tyto feederové háčky mě opět naprosto okouzlily. Jejich pevnost v poměru k velikosti háčku je výborná. Háčky perfektně drží, ryby mi z nich padaly úplně minimálně.

Závěr

Ze čtyř nových typů háčků to je dvakrát wow! jednou super a jednou nic moc. To je docela slušná úspěšnost. Obvykle je na jeden typ nových háčků, které se mi líbí, mnohem víc těch, které mi nevyhovují.

Jen doplním, že když mluvím o háčcích jako o nových, myslím tím nových pro mě. Owner, Gamakatsu i Drennan už nejspíš budou docela dlouho na trhu. U toho Matrix nevím, jak dlouho se prodávají.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno