První únorový víkend

0
97
První únorový víkend
První únorový víkend

Na pátek jsem byl domluvený, že se pojedeme podívat na stoják. Vybrali jsme naší oblíbenou stojku Proboštská jezera, kde je hloubka okolo 5m. V pátek byl spíše přípravou na sobotu. Oba jsme se rozhodli pro tmavé krmení a větší krmítka, abychom do vody dostali nějaké krmení.

Další rozhodnutí bylo chytat na stejné dálce a jeden prut vlasec a druhý prut s pletenkou. Jak to bývá, první den na velké stojce čekání na záběr bylo nekonečné. První záběr přišel po 2,5 hodinách Romanovi na pletenku, jenže byl tak razantní, že osmička na návazci to nemohla vydržet.

Pak ještě vytáhl prut s vlascem a měl cucnutý červy. Před polednem přišel záběr konečně i mě špička prutu s pletenkou se začala tak o dva centimetry ohýbat a na břeh se podívala první ryba. Asi za dvacet minut jsem měl druhý záběr opět na pletenku a dalšího cejna.

Potom jakoby celé hejno odjelo vyluxovat Romanovi krmné místo. Tak, jako já, z toho vytěžil dva krásné cejny. Jeden na pletenku a jeden na vlasec. Zhruba po hodině bez záběrů jsme balili.

Na druhý den jsme se dohodli již v plné sestavě, že sraz bude ráno v 8 na pumpě, kde bude káva a společně pojedem na místo. Sobota nás přivítala jarním počasím, které však moc dlouho nevydrželo. Postupně se zatáhlo a i chvilku lehce pršelo se sněhem.

Každý si sedl na své místo a začalo se chytat. První záběr ten den měl Láďa a vytáhl pěkného cejna. Potom byla asi půl hodinky pauza a znova Láďa záběr a znova cejn. Pak jsem konečně začal chytat i já s Romanem. U mě, jak to bývá zvykem, jak jsem šáhnul na gril, tak se dala špička do pohybu a já si ten den vytáhl první rybu.

Čtěte také:  S pickerem hned po rozmrznutí

Za celý den jsme chytili celkem 16 cejnů, kdy nás přejel Láďa ,který to snad házel do kuchyně. Měl 11 ryb, já 3 a Roman 2. Bohužel ten den měl černého Petra Martin, který ať se snažil sebe víc neměl ani vycuclého červa. Zajímavostí je, že rozdíl mezi pletenkou a vlascem byl 15:1 ve prospěch pletenky.

V neděli jsem zůstal sám, tak jsem se rozhodl že pojedu zkusit Labe někam mezi Ústí a Děčín. V minulosti jsem tam nachytal pár krásných a bojovných ryb. Ráno v 6,30 jsem nasedl do auta a vyjížděl na 100km cestu v -4 a za sněžení. Cesta mě trvala díky našim solničkám skoro dvě hodiny.

Když jsem dorazil na místo bylo -1 a pomalu přestávalo sněžit, přesto jsem postavil brolíčko, abych byl aspoň trochu krytej a nesněžilo mi do červů a krmení. Ten den to bylo o pár záběrech, ale dar v podobě podoustve byl více než parádní.

PS: O chytání na pletenku pro Vás připravíme do konce týdne článek. Myslím že v zimních měsících by měla být výbavou každého feederaře.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here