Příprava krmení pro zimní chytání

Příprava krmení pro zimní chytání – krátký návod jak na to. Každý se dnes honí za nějakými TOP značkami krmení, což si myslím, je nesmysl. Samozřejmě je na světě mnoho značek a kvalit krmení o tom žádná, ale co chytá jednomu a na jednom revíru, nemusí platit jinde.

Inzerce

Za celou svou kariéru jsem vyzkoušel mnoho krmení a značek a dnes zůstávám věrný třem značkám, kterým věřím, což bych řekl že je to nejdůležitější. Nejhorší je, když namícháte krmení podle někoho a po chvilce o něm začnete pochybovat. Mezi mými oblíbenými značkami vévodí tyto tři: Lorpio řady GP žlutý cejn a černá plotice, dále od Senzasu Gros Gardons a třetí MVDE černé nebo světlé turbo jako nosič.

Míchaní krmení by mělo mít nějaká pravidla, která je potřeba si uvědomit. V zimě funguje koření a tmavé krmení, proto používám ploticovky a jako nosič černé turbo. Poměr nechám na každém z Vás. Já osobně míchám 1:2 a to i na závody.

Když vybereme směs, můžeme začít míchat. Zimní krmení, které nechávám v chladu, míchám zásadně večer před chytáním a když není čas, tak si přivstanu a míchám  s co největším předstihem, aby krmení mělo možnost pracovat. První, co dělám, je, že si zajedu k rybníku pro vodu. Nikdy nepoužívám vodu z domova, kde je chlor.

Pak už začínám pracovat s krmením :

  1. odměřím množství a poměr krmení. – cca 1,5 l suché směsi mi v zimě stačí na celý den chytání
  2. Potom vše důkladně promíchám na sucho.
  3. Připravím si trochu vody u mě žlutá odměrka na patentku 125ml a tu do směsi postupně zamíchám cca na třikrát, aby se nedělaly hrudky a směs byla sypká. Tu pak nechám minimálně půl hodiny odpočinout, aby se směs dokonale nasála. Tento krok považuji za nejdůležitější, aby směs do sebe táhla vodu a vzduch pokud nalijete víc vody, směs utáhnete a jakoby se na povrchu uděl šlem a směs nemohla dýchat.
  4. Po odpočinku směs pořádně promíchám a postupně pak začnu přidávat další osminku vody. Celé to vše opět důkladně promíchám, tak aby bylo co nejméně hrudek a nechám opět odpočinout .
  5. Opět vše důkladně promíchám a dovlhčím tak, jak potřebuju – na stojku méně, na tekoucí víc, aby to lepilo. Nechám odpočinout už jen chvilku a po odpočinutí, pokud potřebuji, přidám přes síto trochu hlíny na kalení a opět vše důkladně promíchám a případně dovlchčím.
  6. Konečná příprava krmení přes síto. Já se snažím co nejvíce krmení přesát, ne protlačit. U správně namíchaného krmení zůstane je minimum hrudek, které pak propasíruju. (viz foto co zůstane po cca ¾ litru krmení)

Správně namíchaná směs by minimálně měla zdvojnásobit svůj objem. Pak věřím že bude fungovat jak má. Je potřeba si uvědomit, že v krmení máme složky které potřebují čas, aby správně mohly pracovat a lákat ryby.

Zde je nafocený celý postup přípravy krmení:

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce
Petr Kabát
Chytá feeder závodně. Mezi jeho největší závodní úspěchy patří vítězství na Mistrovství ČR LRU Feeder a Grand Prix Čech.

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno