Přesně, aktivně, jemně

Takový cíl jsem si dal v sobotu dopoledne. Na konec března hlásili poměrně příznivé počasí, tak proč nevyrazit. Vybral jsem si menší revír, který pod svou hladinou ukrývá slušné množství plotic velikostně zajímavých rozměrů.

Přesně, aktivně, jemně

Taktika byla jasná, což už je vidět v nadpisu. Zvolil jsem si krmení černé barvy, a to Wonderblacka s Explosivem v poměru 3:1 a hrstí praženého konopí. Naschvál jsem vybral tmavé krmení, jelikož jsem si chtěl dobře zachytat. Tmavé krmení menším rybám nevadí, ale u světlých nebo fluoro barev, tomu může být jinak.

Závodní feederová sedačka

Překvapila mě nezvykle čistá voda. Je vidět, že cíl vyrazit na ryby jsem neměl jen já. Postupně začali rybáři odcházet. Po chvíli vybalování a chystání, jsem mohl začít chytat.

Nejprve jsem si místo proházel, abych zjistil, jaká je tu hloubka. Pokaždé po udeření krmítka o hladinu jsem počítal dobu, než krmítko dopadne na dno. Slouží to pouze k orientačnímu určení. Zaklipoval jsem na 25 metrech, bylo tu cca 2,5 -3 m hloubky. Zakrmil jsem 4 většími plastovými krmítky bez živé složky.

Proč plastová krmítka ? Při dopadu na hladinu a propadáváním ve sloupci tolik netrousí návnadu. Chtěl jsem často přehazovat, a to by nešlo, kdybych tak na každý nához poslal solidní dávku krmení, proto malá krmítka. Ryby by se rychle nasytily, a potom by bylo složité je dostat na háček.

Častou frekvencí ryby soustředíme do jednoho místa, aby ve vodě měly stále pár drobků návnady, které chtějí získat jako první. To nám umožní mít do 2,5 min. záběr a často mnohem dříve.

Počítadlo úlovků a stopky

Stopky slouží k hlídání intervalů, počítadlo jen pro zajímavost určuje množství chycených ryb. Pár pinek na háček.

Ryby braly dobře, taktika se vyplatila. Nejlepší nástrahou byly dvě pinky. Jedna bílá, druhá červená.

Celkově jsem se zastavil na 38 rybách za 3,5 hodiny. Nachytal jsem 6 druhů ryb. Dokonce jsem se i spálil. Chytejte přesně, aktivně a jemně.

Koncová sestava: montáž průběžná s kroucenkou, návazec Maver SLR o délce 50 cm. Tlouštka návazce 0,10 mm zakončená háčkem Maver 1215 č. 16.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce
Chytám ryby od 8 let, závodnímu feedru se věnuji poslední roky. Moje největší úspěchy jsou juniorský mistr České republiky a nejnovější je postup s týmem Maver feeder team Moravia do 1.ligy LRU feeder.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno