Pellet feeder
Pellet feeder

Lov s pellet feeder krmítky může být velmi účinný způsob chytání kaprů. V tomto článku vám představím, jak pellet feeder krmítka používám a čem vidím jejich výhody.

Pellet feeder je technika lovu, která vychází z podobného principu jako method feeder. Atraktivní nástraha na krátkém návazci pod háčkem uprostřed voňavé hromádky pelet je neodolatelným soustem.

Kapr na pellet feeder
Kapr ulovený na pellet feeder

Krmítko pro pellet feeder

Pellet feeder krmítko je otevřené ze spodní strany. Horní strana je uzavřená. Zátěž je na spodní straně krmítka. Oproti method feederu je tedy rozdíl ve tvaru krmítka a v tom, že se do krmítka používají výhradně máčené pelety.

pellet feeder krmítko
Pellet feeder krmítko

Krmítko pro pellet feeder díky svému tvaru lépe drží pelety pohromadě při dopadu na hladinu a po cestě vodním sloupcem ke dnu. Z toho vyplývá první výhoda pellet feeder krmítka. Může být lepší v místech s větší hloubkou.

Druhou výhodou je, že se pelety z tohoto krmítka uvolňují pomaleji. Přesněji řečeno delší dobu zůstane alespoň část pelet v krmítku. Pelety v tomto krmítku mohou být tvrdší. Nemusíte je máčet tak dlouho, jako do klasického method krmítka a přesto budou v krmítku dobře držet.

Výhodou je také snadné plnění krmítka. Nepotřebujete žádnou formičku. Krmítko plním tak, že si chytím mezi ukazováček a prostředníček, vložím ho do misky s peletami a palcem do něj nahrnu pelety. Poté pelety umáčknu, vložím nástrahu a přimáčknu ještě trochou pelet.

Není bezpodmínečně nutné dávat nástrahu do krmítka. Funguje to dobře i s volnou nástrahou.

Pellet feeder
Horní část krmítka je uzavřená

Detailní popis montáže

Pellet feeder montáž je velice jednoduchá na kmenovém vlasci je průběžné pellet feeder krmítko. Pod krmítkem je rychlo výměnný korálek a v něm je upnutý návazec v délce 10 cm.

Příprava pelet

Používám pelety o velikosti 2-4 mm. Pelety do pellet feeder krmítka připravuji tak, že je zaliji na 30 vteřin vodou, aby byly všechny namočené. Poté sleji přebytečnou vodu, kterou pelety nevstřebaly, a nechám pelety 15 minut odpočinout.

Cílové ryby

S pellet feeder krmítky chodím cíleně pouze na kapry. Je to pro mě velmi účinná technika právě na lov kaprů. Kromě kaprů se takto dají chytit také cejni, karasi a líni. 

Závěr

Pellet feeder je pro mě perfektní alternativa k lovu na method feeder s peletami. Nepatrný rozdíl v krmítku může občas mít znatelný efekt v množství úlovků nebo četnosti záběrů. Pokud rádi chytáte na máčené pelety, vyzkoušejte si i nastražení do pellet feeder krmítka.

Pokud pellet feeder krmítko také používáte, můžete se s ostatními podělit o svoje zkušenosti v komentáři pod článkem.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (8 hlasů, průměr: 4,38 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno