Pellet Feeder
Pellet Feeder

Pellet feeder je odnož klasického method feeder. Při pellet feederu se používají stejné principy jako při lovu s method feederem. Základem je krátký návazec, atraktivní krmení (v tomto případě pouze pelety) a výrazná nástraha.

Pellet feeder krmítko se plní pouze peletami. Krmítko má zátěž dole, takže padá, stejně jako method krmítko, na dno správnou stranou. Pellet feeder krmítko je z části uzavřené, což umožňuje dostat pelety v krmítku až na dno i při lovu ve velkých hloubkách. Navíc je díky tomuto tvaru krmítka krmení koncentrované na velmi malém místě. Prostě neodolatelné sousto pro ryby.

Postup vázání pellet feeder krmítka

Postup vázání je velice jednoduchý. Pellet krmítko bývá průběžné, takže ho navlečeme přímo na kmenový vlasec. Pod krmítko připevníme obratlík, nebo rychlovýměnnou perlu. Poté připneme krátký návazece 5-15 cm a je hotovo.

Plnění pellt feeder krmítka

Plnění pellet feeder krmítka

Jak už bylo řečeno, tato krmítka jsou určená pro použití s máčenými peletkami. Dají se použít pelety v průměrech 2-6 mm. Nejjednodušší a nejlevnější variantou jsou halibut pelety nebo pstruží granule.

Plnění pellet feeder krmítka

Pelety chvíli namočíme. Poté slijeme přebytečnou vodu. Do krmítka nabereme takové množství pelet, aby bylo krmítko plné. Poté palcem zmáčkneme pelety v krmítku, vložíme do krmítka nástrahu a znovu přidáme pár pelet nahoru a umáčkneme.

Nástrahy pro pellet feeder

Nejčastěji se používají nástrahy na vlasovém přívěsu pod háčkem. Mezi nejběžnější nástrahy patří pelety, boilie, kukuřice. Používají se obvykle menší nástrahy 5-10 mm. Velmi účinné bývají plovoucí nástrahy.

Účinnost pellet feederu

Pellet feeder je podobně efektivní metoda,  jako method feeder. Pellet feeder se skvěle hodí pro lov ve větších hloubkách (3+ metrů).

Cílové druhy ryb

Pellet feeder je určený hlavně pro cílený lov kaprů. Ale je vhodný i na jiné kaprovité ryby jako např. cejn, amur, lín, karas a další.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno