method feeder pelety nebo krmení

Jeden z častých dotazů při chytání na method feeder je, kdy chytat na klasické krmení a kdy na pelety. Podle mých zkušeností na tento dotaz neexistuje jednoznačná odpověď. I když jednu velmi jednoduchou odpověď bych na úvod měl: zkoušejte.

V tomto článku vám popíšu, jak se v této volbě rozhoduji já. Na začátek si srovnám v hlavě pár základních informací ohledně lovu:

  • chci chytat aktivněji nebo cílit spíše na větší ryby
  • budu chytat na jednom místě a vytvořím si krmné místo, nebo se pokusím odchytávat jednotlivé ryby na různých místech
  • znám revír a místo, kde chytám? Co mi tady fungovalo v minulosti

Co je dobré a co může být ještě lepší

Jak klasické sypké krmení, tak pelety mají při lovu na method feeder velmi dobrou účinnost.  Většinou se dá říct, že ani s jedním neuděláte chybu a zachytáte si dobře. Když například při použití pelet za vytáhnu deset kaprů okolo dvou kilo, můžu to považovat za zdařilý lov.

Nabízí se však otázka, jestli by to s použitím method mixu místo pelet nebylo lepší. Mohl bych třeba mít záběry rychleji, nebo bych mohl mít větší velikost ryb. To nezjistím, pokud to nevyzkouším. Nejjednodušší je zkoušet na každý prut něco jiného.

Vsadit vše na jednu kartu

Na zkoušení se dvěma pruty je fajn, že můžete porovnat, co bude mít větší úspěch. Já si však často s oblibou vyberu jen jednu variantu krmení a chytám s jedním nebo dvěma pruty stejně. Mám radši, když chytám jednoduše, mám jeden způsob, kterému věřím a můžu se plně soustředit na tuto variantu.

Když se počáteční volba krmení ukáže jako špatná, tak v průběhu lovu zkouším další varianty. Pokud nemám záběry, nebo nejsem spokojený s velikostí či druhem, je to dobrá příležitost pro změnu.

Jak to ještě zkomplikovat

Dá se tedy říct, že volba krmení a pelet nemá pro  mě jednoznačná pravidla. Někdy chytám víc ryb na jedno jindy na druhé. Nabízí se hledat různá zjednodušení ve stylu, že pelety budou více selektivní, nebo krmení bude víc atraktivní a bude lákat i menší ryby. Když to ale budete pravidelně zkoušet, zjistíte, že v praxi to tak nefunguje. Nebo se na to přinejmenším nedá spolehnout.

Co si tu volbu ještě trochu zkomplikovat? Volbu jestli pelety nebo krmení můžeme rozšířit ještě o kombinaci pelet a krmení 1:1, pelety s boostrem nebo bez boostru, krmení s posilovačem, zakápnutí krmení dipem shora. Těch variant, jak prezentovat nástrahu nad method krmítkem, je zkrátka mnohem víc, než jen dvě. Oklikou se však znovu vracím k tomu, že rád chytám jednoduše.

Proto rada na závěr je, příliš si s tím nelámejte hlavu a prostě vyzkoušejte, co se rybám bude zrovna nejvíc líbit.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno