Method feeder s červi

Method feeder se dá chytat různými způsoby. Jeden z méně obvyklých stylů je lov s krmítky na červy. Do těchto krmítek se nedává vnadící směs, ale červi, kteří po nahození vylézají z krmítka a lákají ryby.

Krmítko na červy

Popíšu vám svoje zkušenosti s tímto způsobem lovu na method feeder. Na červy jsem používal krmítka Korum Grub Feeder se zátěží 30g. Krmítka mají nahoře klip na háček. Ten slouží k tomu, aby se návazec nezamotal při nahazování. Několikrát se mi ale stalo, že jsem vytáhl krmítko s háčkem ještě v klipu. Takže jsem klip nakonec nepoužíval. I bez klipu se montáž nemotala.

Návazec

Používal jsem 10 cm dlouhý návazec ze silonu 0,18 mm. Na háček velikosti 12 jsem dával chomáč barevných červů. Červy jsem nastražoval přímo na háček. Pro spojení návazce s kmenovým vlascej jsem použil rychlovýměnný korálek.

Plnění krmítka

Krmítko se plní tak, že se otevře, červi se do něj nasypou a poté se zase zavře. Červi z krmítka začínají vylízat téměř okamžitě, takže je potřeba po naplnění hned nahazovat. Nejprve si připravím nástrahu na háčku, poté naplním krmítko a pak hned nahazuji.

Krmítko na červy - plnění
Krmítko na červy – plnění

Způsob lovu

Ve vodě se červi z krmítka dostanou rychle, po dvou minutách ve vodě jsem vytahoval krmítko prázdné. Takže jsem přehazoval častěji, nejpozději po 5-8 minutách, pokud nepřišel záběr.

Je to aktivní způsob method feeederu, kdy nečekáte obvykle dlouho na záběr. Dá se takto lovit většina kaprovitých ryb. Lov na method feeder s krmítkem na červy podle mě není optimální pro každý revír.

Na hladové vody, kde je hodně malých cejnů nebo kapříků, je tento způsob chytání zbytečně komplikovaný. Není to příliš selektivní metoda a stejného výsledku na těchto vodách by se dalo dosáhnout i s výrazně jednodušší a levnější taktikou.

Vhodné příležitosti pro červy v krmítku jsou na revírech, kde je složení rybí obsádky více vyrovnané a je větší šance že při dobře zvoleném místě se dostanete s touto super atraktivní prezentací nástrahy i k nějaké “bonusové” rybě (například větší cejn, kapr nebo plotice).

Druhý dobrý způsob využití tohoto krmítka je při situacích, kdy jsou ryby apatické. Pokud nefungují obvyklé osvědčené nástrahy a způsoby chytání, může být chomáč červů a okolo roztroušení červi věc, která ryby vyprovokuje j záběru.

TIP: Účinnost chytání se dá výrazně zvýšit, pokud na háček použijete plovoucí červy. Plovoucí červy vyrobíte jednoduše tak, že červy dáte na pár minut do krabičky s vodou.

Moje zkušenosti

Vyzkoušel jsem method krmítko na červy na různých revírech. Všude jsem na červy tahal menší kapry do 2 kg a malé cejny. Chytání s tím bylo příjemné, ale na ty ryby, které jsem chytal by stačilo i něco jednoduššího. Když vezmu cenu červů, které jsem spotřeboval, tak to je srovnatelné s cenou za kvalitní krmení.

Krmítko Korum Grub Feeder se používá dobře. Jen jsem přestal používat klip na háček, protože v něm háček drží příliš pevně. A to jsem používal háček z tenkého drátu.

Kapr na červy
Kapr na červy

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno