Method feeder kapr

Chytání s method feederem na krátkou vzdálenost je velká zábava. Krátkou vzdáleností myslím lov v těsné blízkosti břehu. Někdy to může být necelý metr, jindy 10 m od břehu. Podstatné je, že máte prakticky okamžitý kontakt s rybou. Je to velice účinný a zábavný způsob chytání.

Volba místa

V těsné blízkosti břehu se vyskytují ryby přirozeně. Mají tam úkryty a zdroje potravy. V blízkosti převyslých větví a další vegetace jsou příhodná místa, kde se ryby dají zastihnout. Také nerovnosti dna jsou dobrým místem pro lov.

Jaké druhy ryb se loví na blízko

Nejčastěji tímto stylem chytám na method feeder kapry, amury a líny. Všechny tyto druhy mají v oblibě příbřežní zóny. Pokud se chci věnovat cíleně konkrétnímu druhu ryby, přizpůsobuji tomu hlavně volbu místa, styl a druh krmení a také nástrahu. Ne vždy se podaří ryby najít nebo se jim trefit do chuti, ale o tom rybařina je.

Způsoby krmení

Pro lov v blízkosti břehu používám různé krmné strategie. Pokud se ryby v blízkosti břehu nachází, obvykle krmím pouze krmítkem. Případně rozhodím pár pelet okolo krmítka. Když chci ryby ve větší míře přitáhnout ke břehu a udržet je tam delší dobu, krmím partiklem.

Partikl má dlouhý účinek, ale pomalejší nástup. Pro rychlé účinné krmení jsou vhodné koule krmení. Případně se dá krmení s partiklem kombinovat.

Vybavení

Pro lov v blízkosti břehu není potřeba žádné speciální vybavení. Hodí se kratší prut okolo 3 m se zdolávací akcí. Naviják s přesnou brzdou je dobrý pomocník. Krmítka stačí lehčí, do 30 g.

Styl lovu

V těsné blízkosti břehu nepřehazuji tak často. Je potřeba zachovat u vody naprostý klid a po nahození počkat delší dobu, aby měly ryby důvěru ve vaši návnadu. Pokud jsem bez kontaktu s rybou, přehazuji za 15-30 min.

Záběry jsou obvykle velmi prudké, je potřeba mít povolenou brzdu. Záseky nejsou potřeba, stačí přizvednout prut a seřídit brzdu na zdolávání. Je lepší, pokud se vám podaří rybu hned na začátku odklonit bokem od lovného místa, aby ho moc nepoplašila.

Výhody lovu v blízkosti břehu

Lov v blízkosti břehu má dvě velké výhody. Okolí břehů jsou místa, kde se ryby přirozeně vyskytují a dá se tu i s menším úsilím dobře zachytat. Druhou velkou výhodou je přesnost. Při takovém způsobu lovu můžete nástrahu pokládat s velkou přesností.

Závěr

Ten okamžik, kdy vám dva metry od břehu přijde záběr třeba od dvoukilového kapra, stojí za to. Nejprve se udělá vlna a okamžik později se rozječí brzda navijáku. Každá ryba chycená u břehu je skvělý zážitek.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno