Letní picker

0
358
picker dam
letní picker
Inzerce

Ahoj přátelé a kamarádi. V dnešním článku bych se rád věnoval jemnému stylu feederu a tím je picker a winklepicker. Tímto jemným lovem chytám strašně rád rybu si užijí na jemný proutek ještě více.

Poslední dobou se každý ptá jaky feederový prut doporučit. A to jsou ti hlavní, koho chci tímto oslovit. Někdy ani nezáleží na kvalitě prutů. Já si už poslední dobou taky na kvalitu potrpím.

Začal sem Delphin legia II. Poté jsem vyzkoušel Shimano a u toho i nadále zůstávám. Ale zpět k jemným prutům. Vlastním nějaký ten rok prut od značky DAM. Pořizovací cena je do 500 Kč.

Mnoho z vás si teď řekne, že ten prut bude tuhý nebo kvalitně nic moc. Pravda je, že materiál je sklolaminát, špičky také. Ale při testu zátěže dal tento levný proutek úžasnou parabolickou akci a nezvedl ani 1kg.

Za mě je to při této ceně hodně dobrý winklepicker a je spíše se zdolávací akcí. Jel jsem s tímto prutem na jednu oblíbenou řeku, kde vím že budu chytat malé ryby, ale s tímto prutem to bude spíše zábava.

Od této značky a typu mám v páru délky 2,1; 2,4 a 2,7m. Dnes použiji winklepicker s délkou 2,1 m a chytat budu jen na jeden prut. Krmení připraveno. Pro začátek zakrmím 4 velký koule krmení a jdu navázat prut.

Použiji kmen 0,16mm, klasickou nejjednodušší průběžnou montáž, která mě napadne a návazec 60 cm z 0,12mm a háček z tenkého drátku velikost 14. Ryby jdou na hod. Berou menší podoustve, plotice a cejni.

Na poslední nahození přišel tento kapřík, který nebyl sice kdoví jak velký ale pěkný a na tak jemné náčiní si ho vážím nejvíc. Na kvalitě prutu záleží, ale ne vždy je potřeba utrácet hromadu peněz, když i za nižší cenu se dokážeme náramně pobavit. Petrův zdar a ohnuté špičky.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno