lednový víkend s feederem na Labi

S klukama jsem se dohodl, že víkend uděláme nějakou rybačku na Labi a trochu potrápíme LOPAŤÁKY. Na sobotu jsme vybrali nadjezí Labe kousek od Oseka a sraz byl na 8 hodinu u místní benzínky.

Já s Romanem jsem si dal spicha v 7.30 v Nymburce, že pojedeme jedním autem a stavíme se u našeho kamaráda řezníka na polívku. Místo polévky byl steak 250gr krkovice a káva. Snídaně pro rybáře jak se sluší a patří. Po dobré snídani jsme nasedli do auta a pokračovali směr Osek, kde jsme měli sraz se zbytkem týmu.

Všichni dorazili na místo včas, tak se hned jelo k vodě. Vybrali jsme hezké místo, kde jsme seděli všichni pohromadě a mohli pokecat, aniž by jsme na sebe museli hulákat. Po nezbytné přípravě všeho možného jsme začali okamžitě krmit pár košíky krmení s červy a začali chytat.

Záběry na sebe nedaly kupodivu dlouho čekat a na břeh se podívalo pár cejnů okolo 40cm. Po přidání kukuřice a výměnou červů za žížaly jsme začali chytat pořádné lopaty. Za necelých 5 hodin chytání, kdy nám postupně docházelo krmení, jsme začali balit. Ten den jsme nachytali ve čtyřech lidech přes 60 cejnů v průměru 50cm.

V neděli padla volba na další středočeský revír Labe Sedlčánky a to na úsek kde se pořádají rybářské závody. Tentokrát jsme se sešli ve třech nikdo na nic nečekal, rychle připravil věci a hurá na ně. Namlsáni z předešlého dne nás rychle opustilo. Záběry sice byly, ale jejich proměnění bylo víc ne zoufalé.

Každou chvíli to chtělo měnit montáž a být neustále ve střehu. Po nějaké době každý vychytal co mu funguje a začaly ulovené ryby přibývat. Proti sobotě se však jednalo pouze o drobnou rybu , ale na to že je leden a řeka má dva stupně, tak super rybačka.

Díky počasí jsme rybolov zkrátili na 4 hodinky s tím, že každý byl jak nanuk. Co se nám dnešního dne nepovedlo na velikosti, tak nám vynahradilo druhová rozmanitost. Za dnešní lov jsme chytili asi 50 ryb.

Krmení složené z černé plotice Lorpio GP a černého Turba opět fungovalo na jedničku. Na háček jsme píchali pinky, červy a hnojky v jakékoliv kombinaci.

PS. Příští víkend se chystáme na Proboštská jezera

Za feeder tým Petr Kabát

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce
Chytá feeder závodně. Mezi jeho největší závodní úspěchy patří vítězství na Mistrovství ČR LRU Feeder a Grand Prix Čech.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno