Lednové chytání na Labi

0
101
Lednové chytání na Labi

Dnešní den počasí nic moc vítr déšť se sněhem a teplota okolo nuly i přesto jsem doma nemohl vydržet tak jsem sebral feedery a hurá na Labe. Průtok 90 kubíků je taky trochu dost normál je něco okolo 30 až 40.

První co jsem udělal postavil deštník tak abych aspoň pro sebe měl kousek závětří a byl chráněny pře deštěm. Potom následovalo vše potřebné zimní bedna (proti letní vše zredukované na minimum)jedna fenclovka a proutek. Proutek jsem zvolil 75gr MRX V od Trabuka. Taková lehká rákoska na které mám 14 kmen.

Vzal jsem 55gr krmítko a ohodil na 18 m a kupodivu krmítko drželo. Tak už nezbývalo nic jiného než začít chytat. Na začátek jsem tam hodil 4 krmítka na zakrmení a pak již čekal co se bude dít. Zhruba po dvaceti minutách přišel první záběr od cejna kolem 40cm.

To vše se opakovalo tak v desetiminutových intervalech na leden a dnešní počasí jsem v to ani nedoufal. Zhruba po dvou hodinách přišel luxusní záběr od těžší ryby podle mě velký cejn ,který můj návazec 0,08mm nevydržel. Nic ryba už žrala spolehlivě tak jsem nasadil desítku fous . Záběry už nebyli takové ,ale ryba brala stále skoro na hod. Zhruba po třech hodinách chytání jsem toho měl plné zuby a šel balit.

Použité vybavení :

  • prut Feeder lait 75gr MRX-V Trabucco
  • naviják 40 Spro Red Arc s vlasec 0,14mm
  • háčky owner pin hook 18 a Owner sode (červený) 16
  • navazcový materiál Trabucco vlasec T-Force XPS Fluorocarbon 0,74 a 0,98 Mimetic 0,104

Krmení:

0,4lt Plotice černá Lorpio Gram Prix, 0,8lt Černé turbo od MVDE, 0,4lt hlína (normální krtinec od vody) toto vše odměřené v suchém stavu. Zamíchané čistou vodou bez dalších posilovačů.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here