Květnový lov línů

0
363
lín ulovený na feeder
Tento lín zabral na hnojáka
Inzerce

V minulém týdnu jsem se několikrát dostal k vodě na pár hodin ráno před prací. Pokusil jsme se v omezeném čase pochytat nějaké líny. O tom, jak jsem postupoval a jak se mi dařilo, se s vámi podělím v tomto článku.

Květen je pro jeden z nejlepších měsíců pro lov línů. Proto jsem si nechtěl nechat utéct tu možnost pokusit se ulovit lína. Vyrazil jsem na ně na nedaleký 1,5 hektarový rybník.

Krmení

Vždycky jsem měl zhruba 3-4 hodiny na lov. Tomu také odpovídalo množství krmení. Při každé ranní vycházce jsem spotřeboval přibližně litr a půl vnadící směsi a plechovku kukuřice. Zvolil jsem hnědé línové krmení na masovém základu. Kupovanou směs jsem nijak neupravoval.

Na úvodní zakrmení jsem vždycky použil čtyři velká krmítka kukuřice. Při samotném lovu jsem měl menší krmítka pouze s krmením. Po záběrech jsem znovu přikrmil kukuřicí.

Nástrahy

Zkoušel jsem různé nástrahy: chomáč masných červů, kukuřici, pelety. Nejlíp fungovaly hnojní žížaly. Osvědčená sestava byla dva hnojáci na menším háčku.

Ukázka nastražení hnojáka
Ukázka nastražení hnojáka

Montáže

Používal jsem jednoduchou průběžnou montáž. Kratší návazec ze silonu 0,14 mm o délce 20-25 cm. Háček velikosti 10. Krmítka 15-25g. Kmenový vlasec měl průměr 0,22 mm.

Úlovky

Během prvních tří vycházek jsem se úlovku několika línů vždycky dočkal. Ryby vcelku spolupracovaly a záběry chodily pravidelně. Nejvíc jsem pochytal okounů, přišlo i pár kaprů, včetně dvou slušnějších okolo 4 Kg. Na tenkém návazci to byl skvělý zážitek. Líni byli ve velikosti 20-33 cm. Okouni samí drobní do 20 cm.

Video: zdolávání lína

Poslední vycházka byla jiná. Bylo po bouřce, voda byla silně zakalená a na hladině plavala spousta nečistot. Za 3 hodiny jsem měl jenom 3 sekatelné záběry a byl z toho jeden kapr a jeden amur oba okolo 45 cm. Po línech ani vidu. Na další líní dobrodružství si budu muset počkat, až se voda vyčistí.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno