Rád bych vám představil jednu překvapivě jednoduchou a účinnou taktiku pro lov s method feederem. Je to způsob chytání při kterém nehledíme na velikost nebo druh chytaných ryb. Předností této taktiky je, že chytáte rychle a hodně ryb.

Jeden červ na háčku

Celá věc spočívá v nastražení jediného červa nebo pinky na malý háček ze silnějšího drátu a v použití atraktivního krmení. Je to jednoduché, až primitivní. A přitom neuvěřitelně účinné.

Červ je obecně velice účinná nástraha na feeder. V tomto případě  ale použití červa nemá jen význam atraktivní nástrahy. Jde o to, že ryba může nasát háček spolu s krmením, aniž by cíleně šla po nástraze.

Cejn chycený na method feeder s jedním červem
Cejn chycený na method feeder s jedním červem

Jeden červ na drobném háčku je velice lehké a nenápadné sousto. Takže ho může nasát jedna z prvních ryb, které krmítko objeví. Výhoda červa je také to, že na háčku vydrží poměrně dlouho.

S touto metodou jsem už pochytal velké množství různých druhů ryb. Není to cílené na velké ryby, ale rozhodně ani neplatí, že byste s jedním červem tahali samou drobnou bílou rybu. Druhá část úspěchu je  volba krmení. Krmením můžete hodně ovlivnit, jaké druhy z revíru budete chytat.

Můžete takto chytat na předem rozkrmeném krmném místě, nebo si místo teprve postupně vytvářet. Nebo chytat na náhodu na různých místech. Je to hodně aktivní pojetí method feederu. Přehazuji maximálně po pěti minutách.

Může to být hlavně o kaprech
Může to být hlavně o kaprech

Pro tento způsob lovu používám průběžné method krmítko menší nebo střední velikosti. Návazec v délce 10 cm je zakončený drobným pevným háčkem. Volba háčku je pro tento styl lovu jedna z důležitých částí. Vyzkoušel jsem jich docela hodně než jsem našel takové háčky, které jsou i při menší velikosti dostatečně pevné a ryby z nich nepadají.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno