feeder
Feederové špičky

Vedle rozsáhlejších článků, které najdete na webu nafeeder.cz, tady začneme častěji zveřejňovat i jednoduché a krátké tipy, týkající se lovu na feeder. Začneme otázkou, která se poměrně často opakuje v různých diskuzích: jak zabránit neustálému omotávání vlasce kolem špičky prutu při manipulaci s prutem na břehu (vyháčkování ryby, plnění krmítka, napichování nástrah).

Omotaná špička je nepříjemná komplikace, která zdržuje a když si toho před nahozením nevšimnete, jste hned o špičku chudší. Jak tomu tedy zabránit? Řešení je jednoduché. Stačí mít po vytažení montáže z vody na břeh neustále napnutý vlasec. Vlasec napnutý vahou krmítka se jednoduše nezamotává.

Snadno se to řekne, ale pokud máte zaběhnuté svoje postupy při plnění krmítka, a napichování nástrahy, bude to zpočátku vyžadovat hodně soustředění, abyste si zvykli na nový systém.

Základem je mít vlasec navinutý tak, aby konec vlasce byl v ideální délce pro snadné plnění krmítka a napichování nástrah. Nějakou vůli pro pohyb získáte i díky ohebné špičce. Každý si svou délku najde jinou. Mě vyhovuje, když mám krmítko v úrovni lehce nad navijákem.

Vlasec se omotává při povolení celkem běžně. Je dobré se však vyhnout nadměrnému kroucení vlasce, které tento běžný efekt ještě násobí. To je pro tentokrát vše.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno