Zimní úlovek cejna

Ahoj přátelé. Poslední dobou se mě hodně lidí ptá na spoustu věcí okolo feederu.  Nejvíce dotazů je na krmení. Chtěl sem si tohle téma nechat až na jaro, ale rozmyslel sem si to. Takže jak to tedy dělám já?

Inzerce

Osobně si směsi doma podle sebe nemíchám, i když od toho nechci nikoho odrazovat. Do tak studené vody krmení moc nedostanu a to, co tam chci dostat (budeme se bavit o nějakém litru krmení), chci, aby bylo co nejkvalitnější.

zimní krmení

Dnes prozradím nějaké značky (i když to moc nedělám.) Mezi krmením, které teď používám, je na prvním místě Sensas. Za ním následuje MVDE a pak Mivardi. Občas sáhnu i po Traperu.

Krmení MVDE Roach

Všechny používám tmavé. I když někdo na zimu nedoporučuje světlé směsi, já s nimi na některých revírech mám jinou zkušenost. Jsou to ale vody, kde vím že ryba přijímá potravu po celý rok.

Pokud si říkáte, jestli teď nechávám pouze samotnou směs, tak nikoliv. Do krmící směsi přidávám i teď různý partikl, ale už musím být opatrnější, protože někdy i málo krmení je hodně.

Krmení si míchám už doma. Dají se do něj přidat různé přísady. Mou nejpoužívanější jsou červi. Můžete přidat i řepku (jsou to malé drobné částice, které ryby udrží na místě). Dále to můžou být ořechy, konopí, toustový chléb, kukuřice nebo i mikro peletky.

Můžete přidat téměř cokoliv, ale pořád věnujte pozornost tomu, že ryba teď přijímá daleko méně potravy, než v teplé vodě. Jedno takové krmení jsem teď chystal. Byl krásný páteční den, jen čtyři dny do Vánoc. U vody ubylo rybářů a rybářek.

Počasí dnes bylo jak na jaře, až na ten vítr. Ten byl na draka a odrazoval mě od vycházky k vodě. Nakonec když teploměr ukazuje krásných třináct stupňů, jsem se rozhodl, že se k vodě podívám.

Voda už teď bývá studená a tak si míchám krmení doma. Dělám to z toho důvodu, že používám melasu a ta se ve studené vodě moc dobře nerozpouští. Nachystám si tedy vlažnou vodu, do které přidám jahodovou Melasu.

Mezitím, co se rozpouští, si nachystám krmení. Použijí tmavé krmení do kterého přidám dvě lžičky soli, nastrouhaný toustový chleba, rozemletou kukuřici (na kaši), anglickou vločku a posilovač na bílou rybu.

Silný boční vítr

Vše promíchám a přidám vodu s Melasou. Výsledek je hodně výrazně voňavá směs. Přijíždím k vodě a už dopředu vím, že mi bude foukat boční vítr. Kvůli tomuto, nedokáži krmit moc přesně. Na úvodní zakrmení dám tři krmítka a pak dám návazec 0,14mm asi 40 centimetrů a háček 12 z tenkého drátku.

dipovaní červi

Na háček dám dva mrtvé červy a nadipuji ananasovým dipem (dipování v zimě se vyplácí, poslední dobou tomu hodně věřím). Přehazují pravidelně po pěti minutách. Záběry přichází od prvního nahození.

cejn na prutu

Je až zajímavé, že ryby berou od třetí do páté minuty, dřív ne. Ryby brali na nahození, šlo jen o cejny, ale to mě nevadilo. Důležité je, že mi to dneska bralo a mohl sem si to u té vody užít a navíc cejny chytám rád. Příště si povíme něco o krmení do teplé vody ale to až bude zase voda teplá, tak Petrův Zdar.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (9 hlasů, průměr: 3,89 z 5)
Loading...
Inzerce

6 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno