Drcené cukroví s tmavým cejnovým krmením

Co děláte s krmením, které vám zbude na konci lovu? Hodíte ho do vody, nebo si vezmete domů na další vycházky? Já si krmení nechávám pro použití příště a v tomto článku vám popíšu, jak ho uchovávám.

Inzerce

Obsah článku

Mražení

Nejednodušší je, zbylé krmení dát do mrazáku. V mrazáku vydrží krmení dlouho a po rozmrznutí je v relativně dobré kondici. Má to několik ale. Musíte mít dostatečné kapacity v mrazáku.

Další věcí na zvážení je, že některé druhy krmení jsou opravdu výrazné a pokud nechcete, aby vám vše v mrazáku načichlo po pochoutce pro ryby, je lepší někdy raději zbytek krmení vyhodit.

Aby od krmení vše nenačichlo, doporučuji ho zavázat do sáčku a ten ještě schovat do těsnící krabičky na potraviny (click-clack). Já mám na krmení vyčleněný samostatný mrazáček v malé lednici. Což je ideální, ale je jasné, že ne vždy to jde.

Pokud krmení mrazíte s tím, že ho při příští docházce schytáte, není potřeba si ho nijak označovat. Na delší uchovávání se mi osvědčilo na sáček nebo krabičku psát měsíc mražení a druh krmení. Pokud už máte v mrazáku 3-4 várky krmení, je to bez popisků trochu detektivní činnost, odhalit co je co.

Pro použití nechám krmení volně rozmrznout, většinou stačí hodinka. Obvykle k tomuto krmení přidám novou suchou směs pořádně to promíchám a teprve potom dovlhčuji.

Chlazení

Pokud je vyhlídka, že krmení spotřebujete do několika dnů, můžete se pokusit uchovat ho ve vlhkém stavu v chladu. Ideální místo je chladný sklep, lednice nebo v chladné části roku jednoduše kdekoliv venku.

V případě lednice opět pozor na dostatečné utěsnění krmení v zájmu uchování rodinné pohody:)

Sušení

V teplých měsících se dá krmení usušit. Přijde mi to jako nejméně vhodná varianta, ale použitelná je.

Rozprostřu krmení v slabší vrstvě do nějaké nádoby a průběžně ho promíchávám. Nádobu s krmením dávám na teplé místo s průvanem do stínu nebo polostínu. Obvykle stačí sušit půl dne za teplého suchého počasí.

Usušené krmení uzavřu do těsné nádoby a skladuji při běžné pokojové teplotě do další vycházky. I tento způsob uchování má několik nevýhod. Je to pracnější, někdy se krmení dřív zkazí, než vyschne. A volně přístupné krmení také láká zvířata všech možných druhů.

Závěr

Uchování krmení pro příští lov má několik háčků a pokud pro to nemáte ideální podmínky, je lepší to neřešit a rybám trochu dopřát. K tomu, abyste zbytečně neplýtvali krmením, úplně stačí být střídmí při jeho přípravě.

Snažte se dopředu odhadnout, jaké množství krmení můžete spotřebovat a nemíchejte zbytečně moc. A při sypání suché směsi nezapomínejte, že její objem se po navlhčení výrazně zvětší.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

4 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, možná to zní trochu barbarsky, ale mě letos v létě nejlépe fungovalo krmení, které jsem si namíchal a zapomněl potom týden v autě ve vedru. Bylo to kyselé, ale kaprům to chutnalo nejlépe ze všeho co jsem vyzkoušel. Potom už jsem to dělal úmyslně, namíchal jsem to pár dní dopředu a co zbylo, nechal jsem v kbelíku na příště. Nepoužívám tedy žádné komerční krmení, míchám si své, ale ne žádný šrot, docela kvalitní směsi.

    • Ahoj Michale, takhle jsme začínali asi všichni:) Pařený rohlík je super nástraha, ale s tím šrotem nevím.. Zachytat se s tím dá, ale jak jednou zkusíš něco lepšího..

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno