vydařená výprava na líny

Poslední roky se vždycky v dubnu a květnu věnuji intenzivně lovu línů na feeder. Letos už jsem se na líny vypravil několikrát. V pár odstavcích popíšu, jak líny chytám a jak se mi dařilo na poslední vycházce.

Volba revíru

U lovu línů je pro mě nejdůležitější správná volba revíru. Ne všude se dá lín cíleně lovit. Buď je obsádka línů příliš malá, nebo se k nim těžko dostává přes ostatní druhy ryb. Navštěvuji revíry, o kterých vím, že se tam líní ve větší míře vyskytují. A zároveň se snažím objevovat nové nadějné vody.

lín na feeder

Na novém revíru se líny aktivně hledám. Prolovuji různé části revíru, hledám místa, která by mohla být pro líny atraktivní. Pokud na líny někde narazím, chci je přilákat krmením na své lovné místo.

Krmení a nástrahy

Pro lov línů používám krmení určené přímo pro tento druh. Moje oblíbené krmení je Lorpio Magnetic Tench Red Worm. Toto krmení obsahuje moučku z hnojních žížal a na líny funguje opravdu jako magnet. Bohužel chutná i dalším rybám, přesto je to asi to nejselektivnější, co jsem na líny zatím objevil.

Na úvod zakrmím 3-5 velkých krmítek krmení s kukuřicí. Poté už krmím jen krmítkem při chytání. Používám střední krmítko. Kukuřici později přidávám do krmení jen opatrně, protože na většině revírů hrozí, že tím časem přilákám na krmné místo i kapry.

Na háček nejčastěji používám hnojní žížaly. To je moje nástraha číslo jedna při lovu línů na klasický feeder. Líny chytám i na method feeder. Na method používám nejčastěji malé plovoucí boilies s ovocnou příchutí.

Jde se k vodě

Stejně jsem postupoval i při své poslední vycházce na líny. Navštívil jsem revír, kde jsem už dříve líny chytal. Zvolil jsem osvědčené místo poblíž zarostlého břehu na mělčině. Úvodní zakrmení se skládalo ze čtyř velkých krmítek s kukuřicí a krmením.

Okoun

S oběma pruty jsem od začátku chytal na klasický feeder s průběžkou a na háčku hnojáky. První rybka, která se podívala na břeh, byl malý okoun. Následoval cejn s ukázkovou třecí vyrážkou a po něm kapr.

cejn velký

Tři ryby, tři různé druhy. To mě na feederu baví. Akorát žádný lín. Následovalo několik neproměněných záběrů, ztracených ryb a konečně v podběráku skončil první lín.

Dál jsem se potýkal se špatnou úspěšností záseku a zdolaných ryb. Rozhodl jsem se předělat jeden prut na method feeder. Záběrů ubylo, ale úspěšnost se výrazně zlepšila. Na method feeder jsem chytil několik cejnů a jednoho lína. Mezitím na klasický feeder na hnojáka jsem vytáhl další tři kapry a jednoho lína.

lín na feeder

Suma sumárum za tři hodiny jsem měl 11 ryb, z toho 3 líny a zbytek cejni, kapři a jeden okoun. Byl to krásný den na rybách. Sezóna línů ještě nekončí, takže se těším na další zážitky od vody.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,33 z 5)
Loading...
Inzerce

5 KOMENTÁŘE

 1. Zdravim. Jsem zacinajici feedrař a chtel jsem poprosit o jakousi kucharku pro zacatecniky. Podotykam ze mi je 66 let.
  1.jake hacky, Velikost.vyrobce
  2. Co na nej
  3.krmitko velikost
  4.jak mokrou nebo suchou smes namichat
  5.kmenovy vlasec sila popr vyrobce

  Nemam koho se ptat. Takze se omlouvam a dekuji.

  • Ahoj Radko,
   nevím, jestli myslíš svoje dotazy ohledně chytání línů, nebo celkově chytání na feeder, na líny používám:
   háčky používám Owner Pin hook vel. 12 a Owner Keiryu taky ve velikosti 12
   Na háček: klasický feeder – hnojní žížaly, method drobné ovocné boilies
   Velikost krmítka menší až střední košíky, podle aktivity ryb
   Směs dělám takovou standardní konzistenci pro běžné chytání- pro kontrolu když zkusíš udělat rukama kouli z krmení, dobře drží, ale po zmáčknutí se zase mezi dlaněmi rozpadne na drobné částečky.
   Kmenový vlasec není potřeba nijak speciální, používám 0,18 mm na klasický feeder Trabucco T-Force a na method 0,23 mm Korum feeder line

   Pokud to bylo myšleno obecně k rybaření na feeder, doporučuji ti pročíst si další články tady na webu. Volba háčků, montáží, nástrah i krmení záleží hlavně na typu revíru, cílové rybě, aktivitě ryb a ročním období. Ke všem těm věcem je tady na webu napsáno celkem dost. Nějaká jednoduchá univerzální kuchařka pro začátečníky neexistuje. Jako rozcestník pro začátečníky může posloužit článek https://nafeeder.cz/8-tipu-na-feeder-pro-zacinajici-rybare/ Jsou v něm odkazy na další články.

 2. Vážený pane Drábku, vše jsem udelal jak jste popsal. Vcera jsem vyrazil na Berounku a behem dopoledne se na breh podivalo 12 kapru . Nechapu . Vsechny jsem pustil zpatky a podotykam ze mam hacky bez zpetneho hrotu. Pan co sedel cca 50 m ode mne nevytahl za cele dopoledne ani cudlu 🙂 Asi skvrny na slunci nebo co 🙂 Moc moc dekuji. Uz vim ze rybarina muze byt i dramaticka zabava a ne jen koukani po prirodnich krasach. Dekuji

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno