Témata usnadňují vyhledávání starších příspěvků ve skupině

13
774
Témata ve FB skupině Feeder
Témata ve FB skupině Feeder
Inzerce

Je to už pár měsíců, kdy v naší Facebookové skupině Feeder CZ přibyla nová funkce témata. Témata můžete chápat jako štítky, kterými se označují tematicky blízké příspěvky. Ke každému svému příspěvku můžete přiřadit jedno až pět témat.

Pomocí témat se dají rozlišovat příspěvky například podle toho, jestli jsou to dotazy, nebo fotografie od vody. Můžete označit jakých druhů ryb se příspěvek týká.

K čemu jsou témata u příspěvků dobré

Facebook skupina má svoje výhody i nevýhody. Jednou z velkých nevýhod je, že se diskutuje teď a tady. Pokud si chcete dohledat nějaký starší příspěvek ve skupině, není to zrovna jednoduché.

Pokud příspěvek při vložení označíte správně tématy, budete ho moci později snáze najít vy i ostatní feederaři ze skupiny. Zatímco ve skupině jsou už tisíce příspěvků, v u jednotlivých témat jsou zatím pouze jednotky nebo desítky příspěvků. Tím se vám výběr příspěvků, mezi kterými hledáte, výrazně zúží.

Kde najdu témata ve skupině Feeder CZ

Všechna témata najdete na tomto odkazu. Zobrazují se také ve skupině nahoře v pravém bočním sloupci (viz snímek obrazovky).

Témata ve FB skupině Feeder
Témata ve FB skupině Feeder

Ještě přidám odkazy na několik konkrétních témat, která se často opakují:

Jak přidat témata k příspěvku?

Na počítači můžete přidat témata k příspěvku hned při jeho vytváření. Můžete však témata přidat i dodatečně až po zveřejnění příspěvku.

Na telefonu v mobilní aplikaci Facebook jde téma přidat k příspěvku až dodatečně po jeho vložení.

Když přidáváte témata ke svému příspěvku, využijte přednostně témata, která už jsou vytvořená. Pouze pokud si nevystačíte s tématy, které už existují, tak založte nové téma. Jed o to, aby nebylo několik velmi podobných témat.

Tady jsou ukázky, kde vkládání témat najdete.

Přidávání témat k příspěvku při vkládání příspěvku do skupiny na počítači
Přidávání témat k příspěvku při vkládání příspěvku do skupiny na počítači
Přidání témat k příspěvku po jeho zveřejnění; na počítači
Přidání témat k příspěvku po jeho zveřejnění; na počítači
Přidání témat k příspěvku po jeho zveřejnění; na telefonu
Přidání témat k příspěvku po jeho zveřejnění; na telefonu

 Závěr

Pokud se vám myšlenka témat ve skupině líbí, můžete je ve svých příspěvcích využívat. Usnadníte tím sobě i ostatním hledání informací ve skupině. Ke svému příspěvku můžete přidat témata vy, nebo správci skupiny. Pokud se tedy u vašeho příspěvku objevila témata, máme v tom prsty my správci.

Témata ke starším příspěvkům postupně přidáváme, ale je to zdlouhavá práce, takže většina starších příspěvků je zatím bez témat.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

13 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, prosim, mohli byste mi poradit, jak temata do sve skupiny dostanu? Uz tri dny si s tim lamu hlavu, hledam v napovedach a nemuzu na nic prijit.. Moc by se mi to do nasi skupiny hodilo (jsem spravce). Moc diky za odpoved! Linda

  • Ahoj Lindo, popravdě nevím. Mám ve správě šest skupin a ty témata jsou k dispozici jen u dvou z těch šesti. Je možné že tato funkce je dostupná až u skupin od určité velikosti? Obě skupiny, kde mám témata, mají víc než 200 členů. Zbývající skupiny bez témat mají do 200. Tak jestli to nemůže být tím. Nevím. Jak velká je tvoje skupina?

 2. Pavle, moc děkuji za odpověď! Jedna má 90 a druhá 225.. a ani v jedné to nemůžu najít nikde.. ještě mě napadlo změnit typ skupiny.. par jsem jich zkusila, ale témata nikde 🙁 nejhorší je, ze fakt ani v napovedach není nikde nic..

  • Zdravím, taky to poměrně zoufale hledám. U jedné skupiny se mi to udělalo samo, má 5 členů a od té doby mi to u žádné nefunguje. Netuším proč.

 3. Je potřeba v nastavení skupiny zaškrtnout “Témata” … a pak se tam objeví ten sloupeček s tématy. 🙂

  • Ahoj Martine, díky za komentář. U skupin, kde to funguje, to stačí. Problém je, že u některých skupin tato volba chybí. Já ji aktuálně nemám v nastavení minimálně u dvou skupin.

   Pro ostatní: nastavení, které Martin popisuje, vypadá takto: Nastavení témat
   Do nastavení skupiny se dostanete např. tak, že za URL skupiny přidáte /edit/

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno