S pickerem hned po rozmrznutí

0
107

Chvíli potom, co jsem zahájil sezonu na začátku ledna, přišla teprve pořádná zima. Všechny revíry v okolí zamrzly a rybářský půst byl dlouhý. V týdnu to konečně začalo pořádně tát a prvních pár rybníků už má kousek volné hladiny.

Rybník, který je ještě z větší části zamrzlý, nepřináší zrovna ideální podmínky k lovu. Ale něco se dá vždycky chytit. Nebo se o to alespoň pokusit. Tak jsem neodolal a vyrazil.

Měl jsem vždy dvě hodinky ráno před prací. První den jsem přijel k menší stojaté vodě ještě za příjemné teploty 4°C. Po půl hodině přišly čtyři záběry v rychlém sledu. Z toho první rybka mi spadla. Další dva záběry jsem neproměnil a z posledního záběru byl malý cejn.

Po tomto slibném začátku jsem se těšil, že při dalších záběrech si vylepším svoji bilanci v proměňování záběrů. Potom ale přišlo ochlazení, vítr a déšť. A záběry ustaly. Když jsem odjížděl, z deště byl najednou sníh a teplota okolo nuly.

Další den jsem jel vyzkoušet své štěstí zase jinde. Menší přehrada měla několik pruhů bez ledu. Počasí bylo o poznání lepší než předchozí den. Teplota opět okolo nuly, ale bylo bezvětří a slunečno. Měl jsem opět maximálně dvě hodiny na lov.

Tento den se mi dařilo o poznání lépe. Záběrů bylo víc a většinu z nich jsem dokázal proměnit. Na břeh se podívalo pět cejnů a jedna plotice. Ke konci lovu se projevila trochu neočekávaná komplikace. Zvedl se mírný větřík a ten posunul celou obrovskou kru ledu nad moje místo.

Tam, kde jsem ještě před pěti minutami nahazoval na volnou hladinu, byl najednou led. Takže jsem jednoho cejna tahal zpoza ledu. A musel jsem taky změnit místo lovu. Po této změně už to bylo s braním slabší. Tak jsem sbalil věci a spokojeně odjížděl.

Použité vybavení, montáž, krmení

  • Prut Trabucco Selektor Winklepicker 3m 35g
  • Naviják Daiwa Procaster 2500 X
  • průběžná montáž s krouceným vlascem
  • návazec 35 cm, 0,12 mm a háček Owner Pin hook vel. 18
  • krmítka malé košíky 20-25g
  • top nástraha: dva mrtví červi
  • krmení Van Den Eynde G5, Lorpio Grand Prix Big Bream
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here