Recenze: Sada Korum Roving Kit – Všestranný angličan

3
235

Jedna z věcí, kterou mám na feederu nejraději je mobilita. Feederové rybaření zpravidla neobnáší dlouhé výpravy, složité krmení nebo přípravu a zavážení metráků návnady. Feeder dovoluje sbalit jen několik věcí a během velmi krátké výpravy zažít hromadu zábavy.

Sada Korum Roving Kit

Baví mě sbalit si vše potřebné na záda a vyrazit k vodě. Třeba o pár metrů dál než dojede zbytek rybářů autem. Prostě tam, kde nejsou fleky tolik vyšlapané. Protože však nejsem vyznavačem úplného rybářského punku, a přeci jen mám rád své pohodlí a styl, nemůže se má, byť i ta nejlehčí výbava obejít bez židličky.

Abych však dodržel svůj princip mobility, musel jsem při výběru vhodného sedátka zapomenout na valnou většinu nabízených rybářských křesel. Zejména z důvodu jejich velké hmotnosti a nepraktických rozměrů pro přenášení. Hlavní krtérium výběru, tedy mít možnost stoličku sbalit do rozumné velikosti a nejlépe ještě odnést na zádech spolu s ostatními nezbytnostmi, splňují snad jen oblíbená lehká rybářská X-ka (rozuměj: rozkládací plátěné stoličky se zříženými podpěrami do tvaru písmene X).

Já jsem ale člověk lehce lenivý a chci i na rybách mít trošku pohodlíčko, no a tak když na mě při hledání na internetu vyskočil obrázek batoho-křesílka Korum Roving Kit, řekl jsem si že toto je odpověď na všechna má kritéria.

Nejsem sice nijakým ortodoxním vyhledávačem hi-tech vybavení renomovaných rybářských značek. Při volbě vybavení upřednostňuji spíše funkčnost než značku, ale byl jsem si vědom, že anglický Korum je zejména ve feederovém světě poměrně velký pojem. A nezastírám, že i tato skutečnost ve mě vzbuzovala o trochu více důvěry.

Peníze, které za tuhle nádheru chtěly české rybářské e-shopy jsem nebyl ochoten dát, a tak jsem si objednal sadu Roving Kit rovnou z Anglie. V době, kdy jsem set objednával (červenec 2016), byla cena v Anglii téměř o polovinu nižší. Aktuální cena u nás už je srovnatelná s anglickými eshopy, takže to vypadá, že se to hýbe správným směrem.

Součástí balíku je pohodlné polstrované rybářské křesílko, batoh, rovněž polstrovaný, s dvěma malými postranními a jednou hlavní velkou kapsou a obal na prut o délce 1,9 metru, který však pojme maximálně jeden, a to ne zrovna feederový prut. Obal je příliš dlouhý a úzký.

Disponuje dokonce i postranními úchyty pro upnutí skládacího podběřáku. Pro mne je však zejména z důvodu své přílišné délky a malého objemu bohužel nevyužitelný. O to praktičtější, je ale zbytek sady.

Batoh je na první pohled poměrně malý a mělký (28 x 36 x 16 cm), což některé rybáře může limitovat. Myslím tím zejména množství věcí, které lze v batohu vzít s sebou k vodě. Ti z nás, kteří dříve v batohu nosili i kbelíček na míchání krmení, budou zde mít asi problém.

Vše je ale otázkou priorit. Pokud je pro vás jako pro mě hlavním benefitem mobilita, potom tak jako já můžete běžný malý kbelíček na míchání krmení nahradit například skládacím neoprenovým (popíšu v některé z dalších recenzí), který dokáže udělat stejnou službu a bez problémů jej i s ostatními věcmi do batůžku dáte. Postranní kapsy jsou ideální na penály s návazci či nejnutnější drobotinu jako je metr, nůž, pean či čelovka.

Druhou a nejdůležitější část sady, rybářské křesílko, je možné ve složeném stavu pomocí klipů na pravé a levé straně připnout k batohu, zajistit náramenními popruhy s kovovými karabinami a jednoduše i s batohem vzít na záda a vyrazit k vodě. Křesílko samotné váží něco málo přes 3 kila a není to žádný vetchý drobeček.

Nemám nejmenší obavy uvelebit do něj svou metrákovou, téměř dva metry vysokou postavu. A musím říct, že si lebedím. Křeslo je polstrované a jako bonus má i opěrky na ruce či polohovatelné teleskopické nožky do složitějšího terénu.

Přeci jen jde ale o malou, lehkou variantu klasického rybářské křesla, takže nečekejte, že byste se v něm například pohodlně vyspali. Takový ultrakomfort, ale zase my feederoví rybáři zpravidla nevyhledáváme.

Na tomto výrobku je patrné, že značka Korum je pojem feederové rybařiny. Celá sada je plná důvtipných domyšlených detailů, jako je například extra polstrovaná část na vrchu opěradla, která brání tomu, abyste se drcli ze zadu do hlavy o vrchní nosnou kovovou tyč. Třeba kdyby vám náhodou z toho čekání na záběr padla hlava únavou vzad 🙂

Fantasticky domyšlenou maličkostí na batohu je také gumová spodní (nebo zadní, podle toho z jakého pohledu se na něj díváte) strana, kterou se nemusíte bát položit batoh do bláta u vody či do mokré trávy. Batoh má navíc po vrchní a spodní straně úchyty ze suchého zipu připravené na připnutí dalších doplňků provenience Korum, jako je například skládací podběráková hlava.

Z vlastní zkušenosti po jedné a půl sezóně použivání nemohu říct o batohu ani křesílku, ba ani o jejich kombinaci, žádný výrazně negativní soud. Potah ani konstrukce křesilka není používáním nijak poničena, a to batoh ani křeslo zrovna nešetřím. Ano, našly by se jistě maličkosti, které bych už teď navrhl značce Korum ke zlepšení.

Napadá mě například materiál batohu i křesla, který není zcela nepromokavý a zejména na křesílko by se pro případ deště hodila voděodlolná plachta. Rovněž obal na prut dodávaný v sadě s batohem a židličkou není příliš použitelný. V celku jsem ale s výběrem tohoto kousku výbavy spokojen. Dokonale odpovídá na můj požadavek mobilního, lehkého a přitom odolného, komfortního a stylového rybářského vybavení.

Souhrn: Korum Roving Kit 2016

Sada obsahuje (vše v barvě světlé khaki):

 • Obal na prut (jednokomorový, délka 1,9 m, polstrovaný, možnost uchycení podběráku)
 • Batoh (3 kapsy – 2 postranní + 1 hlavní, polstrovaný vnitřek, pogumovaná odolná spodní stěna, zavírání na zip, klipy na uchycení křesílka)
 • Křeslo (4 teleskopické nohy, madla, postrovaný sedák, složitelné a připnutelné na batoh, váha 3,6 kg)

Fotogalerie

7.3

Zpracování (materiál)

8.0/10

Váha sady

7.0/10

Komfort (křeslo)

7.0/10

Polohovatelnost (křeslo)

7.0/10

Výhody

 • flexibilita (lze připrnout stoličku či použít batoh jen samotný)
 • mobilita (s sebou na zádech nesete velmi pohodlné posezení k vodě spolu s batohem se vším potřebným vybavním na feederovou vycházku)
 • materiál (polstrované křeslo i batoh, materiál je velmi kvalitní, robustní a přitom nijak těžký na nošení)
 • modularita (na batoh lze připnout i další kousky výbavy, například podběrákovou hlavu či vezírek)

Nevýhody

 • nedostatečná odolnost vůči vodě (polstrování křesla ani batoh není zcela voděodolný, rosa ho nerozhodí, ale silnější déšť už se do potahu křesla dokáže pěkně vpít, což při usednutí pocítíte na svých kalhotách)
 • obal na prut (nerozklíčoval jsem úplně přesně jaký druh prutu bych musel mít, aby se mi na něj zrovna tento druh obalu hodil)
 • poměrně vyšší cena (berte však v úvahu, že za cenu Korum Roving Kitu si vlastně kupujete tři kousky vybavení, v tomto světle je už cena vcelku přijatelná)
Inzerce

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

3 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj, díky za recenzi 😉 Rád bych se zeptal, zda máte zkušenosti, nebo můžete doporučit nějaké další alternativy. Myšleno křeslo, které si mohu vzít na záda.

  • Ahoj Lukáši, vlastní zkušenost s alternativami nemám, ale našel jsem podobný systém: Avid Carp Day Session kit. Jinak s batohem Korum Deluxe Ruckbag je kompatibilní i křeslo Korum Supa Lite chair a Korum Accessory Chair.

  • Ahoj Lukáši,
   jako další, možná lehčí alternativu lze doporučit například batoh se skládací stoličkou Saenger (vlastní zkušenost). Jedná se o batoh se stoličkou ovšem daleko lehčí konstrukce. Sada je velmi funkční, lehká na přenášení, ale pohodlností se křesílku z Roving Kit nevyrovná ani zdaleka. Křesílko podobné konstrukce jako je v Roving Kit jsem v nedávné době našel na internetu také od značky Tracker nebo Delphin. O tom jestli nebo jak se dá křesílko připnout k nějakému batohu stejného výrobce jsem se nedověděl. Korum Roving Kit je v tomto směru myslím dost unikátní a sám jsem podobné řešení poměrně dlouho hledal.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno