Recenze: Pruty Korum Feeder 3-díl 3,3m 45g a 3,6m 60g

0
1143
Korum Feeder 3,3m 45 g
Inzerce

Aktualizováno:

Dnešní recenze bude dvojitá. Vyzkoušel jsem hned dvě verze trojdílného feederu od značky Korum. Chtěl jsem pruty na menší stojaté revíry pro lov kaprů, línů, amurů a bílé ryby na kratší a střední vzdálenost. Proto jsem zvolil modely 3,3 m a 45g a 3,6m a 60g.

Co mají společného

Obě verze prutů jsou ve třídílném provedení. Pruty se dodávají se třemi špičkami, jednou uhlíkovou a dvěma laminátovými. Prut má lesklý černý blank. Oceňuji elegantní minimalistický vzhled prutu, kdy na horní části blanku je pouze název značky Korum a na spodní straně jsou techncké parametry prutu.

Rukojeť prutu je tvořená osvědčenou kombinací korku a EVA pěny. Sedlo je s horním šroubením. Rukojeť je zakončená kovovou patkou s logem Korum.

Oba pruty mají příjemnou poloparabolickou akci, která umožňuje přesné náhozy a zároveň jsou příjemné na zdolávání.

Korum feeder 3,3 m 45 g

Prut Korum ve verzi 3,3 m je ideální na lov kaprů na kratší a střední vzdálenosti a to jak na klasický feeder, tak pro lov s method krmítky. Prut bez problému zvládne nához s naplněným 45g method krmítkem. Tuto verzi prutu jsem si oblíbil hlavně při lovu línů a kaprů. V zimě jsem ho s nejjemnější špičkou používal při lovu cejnů.

korum feeder a lín
Verze 3,3m je vhodná i na lov línů

Korum feeder 3,6 m 60 g

Korum Feeder v délce 3,6m do 60 g považuji za naprosto ideální pro běžný rybolov na většině našich stojatých svazových revírech. Prut je dostatečně citlivý pro lov bílé ryby a zároveň je dostatečně silný na zdolání kaprů a větších ryb.

I u tohoto prutu platí, že se nemusíte bát mu pořádně naložit. Středně velký 40g košík zvládne bez problému a 60g method krmítko z něj lítá taky dobře.  Tento prut používám na menších stojatých vodách do 10 hektarů na lov kaprů a amurů ve středních vzdálenostech.

Video: Korum feeder 3,3 m 45 g v akci s kaprem

 

Závěr

Oba testované Korum pruty jsou velice příjemné pro lov kaprů i dalších našich druhů na stojatých vodách. Pro lov na řekách, velkých revírech a v extrémních podmínkách jsou tyto pruty i ve verzích s vyšší gramáží, případně ve větších délkách. Trojdílné Korum feedery rozhodně stojí za pozornost, pokud hledáte solidní feederové pruty pro rekreační rybolov za rozumnou cenu.

 

Korum Feeder 3-díl 3,3m 45g a 3,6m 60g

8.3

Nahazování

8.5/10

Zdolávání

9.0/10

Váha prutu

8.0/10

Zpracování

8.0/10

Očka

8.0/10

Výhody

  • přesné nahazování
  • příjemná zdolávací akce
  • příznivá cena
  • minimalistický jednoduchý design
  • tři náhradní špičky

Nevýhody

  • pouze jedna uhlíková špička
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno