Recenze: Naviják Shimano Exage 3000 MHSRB

0
282
Shimano Exage s bojovou brzdou

Aktualizováno:

Navijáky Exage jsou cenově nejdostupnější navijáky se zadní bojovou brzdou od značky Shimano. Vynikají kvalitním zpracováním a slušným poměrem cena/výkon. Řada navijáků Exage s bojovou brzdou zahrnuje velké množství různých modelů. My jsme si pro tuto recenzi vybrali střední velikost s dvojkličkou a rychlým převodem.

Díky 5 kuličkovým ložiskům má naviják perfektně hladký chod. Zadní brzda i bojová brzda mají dostatečnou citlivost a přesnost. Na brzdy se při souboji s rybou můžete spolehnout.

Dvojklička je velmi pohodlná, ale je to otázka vkusu a zvyku. Novější modely Exage se již vyrábí ve variantách s jednoduchou kličkou i dvojkličkou, takže si každý přijde na své.

Velikost 3000 naviják předurčuje pro použití na light nebo medium feeder. Velikost 3000 je stejná jako 2500, pouze má mělčí cívku. Naviják s označením MHS má rychlý převod. To znamená, že na jedno otočení kličky navine více vlasce. To se při častém vytahování krmítka hodí.

Celkově je tento naviják velmi příjemný na používání. Naviják je ideální pro rybáře, kteří si chtějí dopřát kvalitní naviják s bojovou brzdou, avšak mají omezený rozpočet.

7

Brzda

7.0/10

Chod navijáku

6.5/10

Zpracování

7.5/10

Ukládání vlasce

7.0/10

Výhody

  • Slušná bojová brzda
  • Nízká cena
  • Dvojklička
  • Hladký chod

Nevýhody

  • Pouze pro lehčí feeder
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno