Recenze: Naviják Ryobi Cynos II 4000

0
680
Naviják Ryobi Cynos
Naviják Ryobi Cynos
Inzerce

Naviják Ryobi Cynos II je nová verze úspěšného modelu navijáku od japonské značky Ryobi. Jedná se o naviják střední cenové třídy vhodný na feeder nebo přívlač.

Technické parametry

Naviják má 7 ložisek. Převodový poměr navijáku je 5,1:1, váží rovných 300 g. Cívka navijáku je hliníková, ve velikosti 4000 má kapacitu 0,25mm/290m a na jedno otočení kličky, naviják navine 80 cm vlasce.

Naviják má citlivou přední brzdu carbon drag. Tělo a rotor jsou z grafitu. Kovová CNC klička se sklápí tak, že se částečně vyšroubuje.

Hodnocení

Za cenu okolo 2000 Kč se jedná o velice zdařilý naviják. Brzda je velmi přesná a dobře seřiditelná, tak jak jsme u navijáků Ryobi zvyklí. Naviják má velmi hladký chod a slušnou sílu i při zatížení.

Má jen minimální vůli v kličce. Rotor  tělo působí moderním odlehčeným vzledem. Trochu nepříjemné překvapení je použití plastu u rolničky směrem k drátu překlapěče. Zde bych očekával spíše kovový díl.

Plast je potenciálně problémový, protože by mohlo dojít k zaříznutí vlasce při zamotání. Zatím jsem s tím žádný problém neměl. Také se smiřte s tím, že k tomuto navijáku není náhradní cívka.

I přes tyto drobné nedostatky je Ryobi Cynos velmi solidní naviják pro lov na feeder. Ve své cenové kategorii se jedná o velice zajímavý kousek, který stojí za pozornost.

Ryobi Cynos II 4000

8.3

Brzda

9.0/10

Chod navijáku

8.5/10

Zpracování

7.5/10

Ukládání vlasce

8.0/10

Výhody

  • Jemná přesná brzda
  • Hladký chod
  • Elegantní vzhled
  • Slušná síla

Nevýhody

  • Bez náhradní cívky
  • Plastový přechod z rolničky k drátu překlapěče
  • Drobná vůli v kličce
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno