Recenze: Method Feederové krmítko Korum Dura Method

2
737
Inzerce

Aktualizováno:

Krmítka Korum Dura Method jsou univerzální method feederová krmítka vhodná pro lov s krmením i peletkami. Tato krmítka střední velikosti se vyrábí ve třech gramážích 30, 45 a 60 g. Ke krmítkům se dodává také plnící formička. Součástí krmítek je i rychlovýměnný korálek pro spojení návazce s kmenovým vlascem.

Krmítko má rozumné letové vlastnosti a dobrou stabilitu na dně. Krmení v krmítku dobře drží. Pokud máte lepivější method mix, tak většinou zůstane uprostřed krmítka zbytek krmení velmi dlouho. Peletky mají tendenci při plnění pomocí formičky se trochu rozpadat. Proto je potřeba vytahovat krmítko s peletkami z formičky opatrně a pro jistotu ještě lehce umáčknout rukou.

Rychlovýměnný korálek

Rychlovýměnný korálek se skládá ze dvou částí: Gumového převleku a plastové spojky. Na kmenový vlasec pod krmítko nejprve navlečete gumový převlek a poté přivážete na konec kmenového vlasce plastovou spojku. Na druhý konec plastové spojky nasunete za očko návazec a přetáhnete gumovým převlekem.

Korálek se celý schová do dutinky v krmítku. Funguje to ale spíše jako průběžná montáž, protože korálek drží v krmítku jen velmi zlehka.

Cena

Krmítka se prodávají po dvou nebo v balení krmítko s formičkou. Cena obou setů je okolo 150-170 Kč. Je to krmítko z kategorie dražších, ale perfektní zpracování a funkčnost odpovídá ceně.

Celkové hodnocení

Krmítko už nějakou dobu používám pro lov kaprů a cejnů a moc jsem si ho oblíbil. Jeho výhoda je, že má relativně velký prostor uprostřed na háček s nástrahou. Krmítko dobře létá, při správně zvolené velikosti háčku mi s ním ryby nepadají, takže vše funguje jak má. Pokud chcete krmítko, které je dotažené do posledního detailu a nevadí vám vyšší cena, můžu Korum Dura jenom doporučit.

Za nevýhodu považuju jeho vyšší cenu. Utrhnout toto krmítko už zamrzí. Druhou nevýhodou je, že formička občas rozbije bábovičku, ale to se dá vychytat, chce to jen  trochu cviku.

9

Zpracování

9.5/10

Použití s peletami

8.5/10

Použití s krmením

9.0/10

Letové vlastnosti

9.0/10

Stabilita na dně

9.0/10

Výhody

  • Kvalitní zpracovájí
  • Součástí je rychlovýměnný korálek
  • Velký prostor pro nástrahu
  • Dobrá stabilita na dně
  • Dobře létá

Nevýhody

  • Vyšší cena
  • Formička občas rozbije krmení
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Pěkně napsané a poučné. Ryby chytám 50 let a stále je něco nového.Feeder je ůžasný praktikuji již 10 let na řece Moravě.Děkuji a pište dál Edmund.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno