Recenze: Krmítka Patron Fishing

0
1391
Kapr s krmítkem Patron Fishing
Inzerce

Aktualizováno:

Pro tuto sezonu jsem se rozhodl vyzkoušet nové modely krmítek od českého výrobce Patron Fishing. Od mého posledního testu prošla krmítka velkým vývojem a navíc přibylo dost nových typů.

Kulaťák method krmítko od Patron Fishing
Kulaťák – method krmítko od Patron Fishing

Vybral jsem si pestrou paletu krmítek a postupně je testoval v různých podmínkách. Nejprve bych rád představil moje favority v aktuálním sortimentu Patron Fishing a následně se pokusím shrnout svoje celkové zkušenosti s krmítky této značky.

Kulaťák

Kulaťák už je tak trochu klasika od Patron Fishing. A ne náhodou se objevuje jako první na mém výčtu. Oblíbil jsem si ho kvůli dobře fungující formičce a velkému objemu. Není to krmítko na daleké hody. Ale na střední vzdálenost kolem 40 metrů s ním dopravím velké množství krmení.

Používám ho na selektivnější lov v kaprů v teplé vodě, kdy přehazuji po dvaceti minutách až půl hodině. Krmení lepivější konzistence se z něj uvolňuje dlouho a hezky postupně.

Kapr na kulaťák
Kapr na kulaťák

Bahňák

Krmítko bahňák Patron Fishing
Bahňák Patron Fishing

Krmítko bahňák je už podle názvu určeno pro bahnité dno. Má dobrou stabilitu na dně. Pro mě je toto krmítko nejuniverzálnější method krmítko od Patron Fishing. Používám ho nejen na bahnité dno, ale na celou řadu dalších situací. Oproti kulaťáku lépe létá, takže ho používám, když chci chytat o něco dál.

Kapr na bahňák
Kapr ulovený na montáž s bahňákem

Bomba

Kmítko Bomba Patron Fishing
Kmítko Bomba od Patron Fishing

Krmítko zvané bomba posouvá vzdálenost lovu o další stupeň dál od břehu. Díky tvaru a větší zátěži toto krmítko umožňuje dlouhé náhozy a přesné chytání na velkou vzdálenost a to i za větrného počasí.

Kapr chycený na montáž s krmítkem Bomba
Krmítko Bomba na delší hody

Červák a další krmítka pro klasický feeder

I když jsem si oblíbil hlavně method krmítka, při testování jsem nevynechal ani krmítka pro klasický feeder. Z těch klasických jsem si oblíbil hlavně červák, který umožňuje kombinaci klasického krmení a červů.

Červák od Patron Fishing
Červák: nahoře červi, dole vnadící směs

Moje oblíbená montáž

Hledání optimální montáže pro method feeder mě stálo nějakou dobu testování. Nakonec jsem jako nejoptimálnější variantu vyhodnotil průběžnou montáž s krouceným vlascem. Kde kroucená část je dlouhá asi 10 cm a pod ní je návazec v délce opět 10 cm. Na konci je drobný háček ze silnějšího drátu a nástraha na vlasovém přívěsu.

Nástrahu buď zamačkávám do krmení nebo ji nechávám volnou. Tato montáž se při náhozu nemotá a mám s ní nejvíce záběrů.

Moje zkušenosti a hodnocení

Krmítka Patron Fishing už používám téměř tři čtvrtě roku a tak bych rád shrnul svoje zkušenosti s těmito krmítky. První impuls pro vyzkoušení krmítek byla zvědavost. Líbilo se mi, že krmítka jsou vyrobená z rozložitelných materiálů, neobsahují olovo a vývoj i výroba probíhá v ČR.

Při používání jsem si tato krmítka oblíbil hlavně proto, že jsou:

  • velmi variabilní, snadno se dá přehodit jiný typ krmítka nebo jen jiná zátěž
  • velká, pojmou relativně velké množství krmení
  • stabilní, neposunují se po dně

Method krmítka Patron Fishing používám na hrubší a více statické pojetí lovu kaprů, kdy nepřehazuji tak často a chytám spíše dál od břehu. Pro tento způsob lovu je využívám od jara do podzimu, nechytám s nimi jen ve studené vodě.

Řada krmítek Patron Fishing se neustále rozrůstá o nové typy krmítek. Vývoj jde rychle dopředu. Aktuálně jsou v nabídce krmítka pro široký záběr stylů feederu. Co mi zatím trochu v nabídce chybí jsou krmítka pro jemnější pojetí lovu na feeder. Nemyslím tím, jen menší zátěže (ty už jsou), ale celkově menší těla krmítek.

Krmítka Patron Fishing
Krmítka Patron Fishing

Já jsem si ze sortimentu vybral hned několik typů, které s oblibou používám a jsem s nimi spokojený. Nejpádnějším argumentem pro mě je, že se mi s těmito krmítky daří lovit kapry efektivně. I když jsou tato krmítka na rozdíl od jiných method krmítek na bočním přívěsu, princip samozáseku funguje spolehlivě.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno