Feederový stojan Patron Fishing Čáp 1
Feederový stojan Patron Fishing Čáp 1

Přináším vám recenzi stojanu na feederové pruty Čáp 1 od českého výrobce Patron Fishing. Stojan jsem poslední měsíce používal na svých vycházkách s feederem. Vyzkoušel jsem ho v mnoha rozmanitých podmínkách na stojatých vodách i řece.

Popis stojanu

Čáp se vyrábí ve dvou základních variantách: na jeden prut a na dva pruty. Každá varianta je dostupná v několika barevných provedeních a ve dvou délkách zavrtávací tyče (50 cm a 60 cm). Ke stojanu se dá přikoupit příslušenství v podobě misek na nástrahy a drobnosti a držáku na nápoje.

Vybral jsem si variantu na jeden prut v délce 50 cm v zářivě zelené barvě a s miskami na nástrahy. Stojan Čáp je ten typ stojanu, do kterého se prut opírá na konci rukojeti. Mám několik různých druhů prutů na feeder a všechny rukojeti mi v stojanu dobře seděly. Včetně těch, které mají na konci bambuli.

Stojan je vyroben z odolného plastu (zavrtávací tyč a kolík jsou kovové). Čáp 1 váží pouhých 485g. Na rozdíl od jiných podobných stojanů se nezapichuje do země, ale zavrtává. Je na silnější zavrtávací tyči, kterou snáze dostanete do země i v místě s tvrdou udusanou hlínou.

Vedle hlavní zavrtávací tyče je na stojanu ještě jistící kolík, který zvyšuje stabilitu stojanu  a hlavně brání nechtěnému otáčení stojanu do strany.

Stojan se dá natočit pomocí kloubů do libovolné polohy v rozpětí zhruba -40 až 90 stupňů. Díky tomu si můžete nasměrovat špičku prutu přesně tak, jak vám vyhovuje. Kloub se utahuje šroubem poměrně snadno a hlavní je, že stojan dobře drží v nastavené poloze.

Na řekách jsem stojan nastavoval špičkou vzhůru. Na stojatých vodách dávám stojan špičkou dolů a do strany. Prut ve stojanu dobře drží i v poloze špičkou dolů.  Z toho jsem měl zpočátku trochu strach. Ale už po pár kaprech se ukázalo, že tyto obavy byly zbytečné.

Další nezanedbatelnou výhodou stojanu je, že je lehký a skladný. Takže se snadno přibalí ke všem ostatním nezbytnostem, které s sebou k vodě beru. Stojan jde rozkládat velmi snadno a rychle, takže se skvěle hodí i na krátké vycházky

Dá se stojanu Čáp také něco vytknout? Stejně, jako u ostatních stojanů podobné konstrukce, se v Čápovi prut více rozkmitá, než kdyby byl podepřený ještě někde v polovině nebo poslední třetině.

To se projeví hlavně ve větru, vlnách a při manipulaci s prutem. Ne že by se třásl prut ve stojanu. Ten drží. Ale rozkmitá se samotný prut. Je to ale společná vlastnost všech stojanů tohoto typu.

Jsou také situace, kdy bych ocenil o něco delší tyčku u stojanu, aby byl prut výš. Zvláště při chytání s prutem ve vodorovné poloze a špičkou mírně dolů. Mám totiž kratší verzi 50 cm, která je lepší spíš na postavení prutů špičkou vzhůru.

Naštěstí na to v Patron Fishing pamatovali a pokud chytáte častěji se špičkou dolu, můžete si stojan pořídit i ve verzi s delší tyčkou 60 cm, která se podle mě na tento styl hodí lépe.

 

Závěr

Stojan Čáp je lehký, skladný, stabilní, velmi variabilní. Překonává řadu nevýhod, které mi na stojanech tohoto typu vadily. Díky zavrtávací tyči jde snadno použít i na místě s tvrdou půdou. Prut se v něm dá nastavit do celé řady poloh a vždy spolehlivě drží.

Stojan jsem si oblíbil a zařadil ho do svého podpěrového arzenálu vedle zavrtávacích vidliček a ramene ke křeslu. Stojan Čáp beru k vodě hlavně když chci jít nalehko nebo na řeky při chytání se špičkou vzhůru.

Fotogalerie

 

 

Patron Fishing Čáp

Od 999 Kč
0

Výhody

  • Velká stabilita
  • Odolnost
  • Velká variabilita
  • Lehký a skladný
  • Snadno se zavrtává

Nevýhody

  • Kratší tyčka při použití špičkou dolů
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno