V minulém roce jsem dal při lovu kaprů na feeder velký prostor krmení řady GNT od Trabucca. Nastal čas na krátké shrnutí mých zkušeností s tímto krmením.

Krmení jsem používal hlavně na krátké 2-3 hodinové vycházky. Cílem takových vycházek bylo vždycky co nejdřív chytit nějakou rybu, ideálně kapra s to bez nějakého velkého úvodního zakrmení.

Krmení Trabucco GNT v suchém stavu
Krmení Trabucco GNT v suchém stavu

Moje zkušenosti s krmením Trabucco GNT

Z řady GNT jsem si vybral světlé kaprové krmení (Carpa Gold), tmavé kaprové krmení (Carp Plus Black) a krmení halibut, které je vhodné jak na kapry, tak na cejny.

Krmení jsem používal pro klasický feeder i method feeder. Používal jsem ho na cílený lov kaprů od jara do podzimu. Tady jsou moje postřehy k jednotlivým druhům krmení.

Trabucco GNT Carpa Gold

Krmení Trabucco GNT Carpa Gold
Krmení Trabucco GNT Carpa Gold

Carpa Gold je hrubší krmení žluté barvy. Krmení voní po citrusech, což je pro mě trochu překvapivá příchuť krmení, kterou jsem nikdy dříve na kapry nezkoušel. Na chuť je spíš do slané. Nejlépe mi fungovalo v teplejší vodě přibližně od května do září.

GNT Carpa Gold v krmítku
GNT Carpa Gold v krmítku

Chytal jsem na ně kapry všech velikostí a to jak na klasický feeder košík, tak s methodem. Krmení jsem používal vždycky jen trochu a kombinoval jsem ho s kukuřicí. Dokázalo přitáhnout kapry na krmné místo docela rychle. Poměrně dobře také selektovalo kapry od menších cejnů.

A také v method krmítku
A také v method krmítku

Trabucco GNT Carp Plus Black

Trabucco GNT Carp Plus Black
Trabucco GNT Carp Plus Black

Carp Plus Black je tmavé hrubé krmení do slané chuti. Má jemnou specifickou vůni, kterou se mi nepodařilo úplně identifikovat, možná rybí moučky, nějaké koření?

Na kapry funguje tato tmavá varianta dobře. Krmení má rychlý nástup, fungovalo mi dobře během celého roku, včetně podzimu, když už se voda začala pomalu ochlazovat. Dobře selektuje kapry od bílé ryby na revírech, kde je obsádka obou druhů relativně vyrovnaná.

Větší prostor jsem tomuto krmení dával na method feeder, kde se mi s ním podařilo chytit i několik slušnějších kaprů okolo 5 kg.

Tmavé krmení GNT Carp na method krmítku
Tmavé krmení GNT Carp na method krmítku

Trabucco GNT Feeder Halibut

Krmení Trabucco GNT Halibut
Krmení Trabucco GNT Halibut

Krmení ve verzi Halibut je světle tmavé, opět obsahuje relativně dost hrubých částí. Krmení má velmi jemnou vůni. Chuť je mírně slaná. Toto krmení mi fungovalo spíše jako takové univerzálnější krmení na cejny a kapry.

I s tímto krmením jsem si dobře zachytal, ale nedařilo se mi s ním tak dobře selektovat kapry. Ze všech tří druhů krmení mi přišel halibut nejslabší.

Opět jsem ho zkoušel na klasický feeder i method feeder. Přišel mi lepší na klasickém feederu. Jednu přednost oproti zbývajícím dvěma druhům bych ale vyzdvihl. Toto krmení mi fungovalo dobře ve studené vodě během listopadu a prosince.

Kombinace krmení

Všechna krmení jsem používal jako samotná jednodruhová a zkoušel jsem také jejich různé kombinace. Z několika různých variant, které jsem vyzkoušel, bych vybral jednu nejúčinnější:

1 díl GNT Carp plus Black, 1 díl GNT Halibut

Carp Black a Halibut je pro mě taková univerzálnější směs na lov kaprů a cejnů na klasický feeder.

Fotogalerie úlovků

Závěr

Při ceně okolo 150 Kč za 1 Kg balení patří krmení Trabucco GNT spíš k vyšší cenové třídě krmení. Je to na zvážení každého rybáře, jestli chce ty peníze do krmení investovat.

Za tu cenu jsem měl od krmení už docela velká očekávání. Můžu říct, že krmení Carpa Gold i Carp Plus Black moje očekávání naplnilo. Je to krmení, kterého stačí vzít trochu a můžete si s ním dobře zachytat kapry všech velikostí. Osvědčilo se mi i na velmi krátké vycházky na dvě hodiny.

 

Trabucco GNT Carp

159 Kč
0

Výhody

  • Hrubá struktura
  • Rychlý nástup
  • Vhodné i na method
  • Selektuje kapry

Nevýhody

  • Vyšší cena
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno