Recenze: Delphin Magma Short Feeder 3,3m 100g

8
1260
Delphin Magma Short feeder
Inzerce

Aktualizováno:

Dlouho jsem hledal nějaký kratší feederový prut pro všestranné využití (různé vzdálenosti lovu, různé cílové ryby, použití spíše na menší revíry). Prut Delphin Magma Feeder mě zaujal již dříve. Když jsem se nedávno dozvěděl na webu LovKapra, že dělají nově i kratší verzi o délce 3,3 m a vrhací zátěži do 100 g, dlouho jsem neváhal a vyzkoušel ho.

Prut má špičkovou akci (pracuje především horní díl prutu). Díky tomu se s ním skvěle nahazuje. Tuhá páteř prutu zajistí také jistý zásek. Prut nezaostává ani při zdolávání, kdy pracuje taky velmi příjemně. Ani přes vrhací zátěž 100 g se nemusíte bát, že by prut byl nějaké tuhé bidlo, na kterém si nevychutnáte menší ryby. Právě naopak, dojem ze zdolávání i menších ryb je dobrý.

delphin-magma-short-feeder-3-3-m-100-g-2

Prut je osazen 11 velkými očky, které umožní delší nahazování. K prutu je hned 5 špiček (4 laminátové a 1 uhlíková). Zpracování prutu je solidní. Rukojeť dobře sedne. Povrchová úprava blanku je působivá, kostičkový vzor v kombinaci s vínově červenou mi připomíná prut Daiwa Twilight Specialist.

Prohlédněte si tento prut v akci při zdolávání 2,5 kg kapra.

Delphin Magma Short Feeder 3,3m 100g

8.1

Nahazování

9.0/10

Zdolávání

8.0/10

Váha prutu

7.5/10

Zpracování

8.0/10

Očka

8.0/10

Výhody

 • Dobré nahazovací i zdolávací vlastnosti
 • Délka umožňuje všestranné využití
 • Velké očka včetně špiček
 • Pět špiček
 • Tenký blank

Nevýhody

 • Pro někoho může být nevýhodou tuhost prutu
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

8 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj Pavle, chtěl bych pořídit nový feeder, cílová ryba převážně kapr ale chtěl bych se s nim vyblbnout i s menší rybou, chytat budu na klasické vzdálenosti žádný extrém a většinou řeka občas nějakej ten rybník. Do oka mi padl delphin magma next generation light 3.60 máš nějakou zkušenost s druhou generací těchto prutů? Láká mě na něm výhoda toho že se dají velmi snadno sehnat origo špičky což bejvá občas u feedru problém. Popřípadě poradil by jsi mi i jiný prut do cca 3000 kč který bude kvalitní a nebude problém sehnat origo špičky,už sem projel snad všechno co šlo a nějak se nemohu rozhodnout. díky moc za radu a za tvé stránky které jsou super.

  • Ahoj Tomáši, s druhou generací prutů nemám zkušenost. Delphin Magma je příjemný prut a na svou cenu velice slušný, ale pokud máš rozpočet do 3000 Kč, troufám si tvrdit, že v této cenové hladině se dají pořídit lepší pruty. S náhradními špičkami to je občas trápení, to je fakt. Já jsem zatím zlomil špičku pouze jednou, takže nemůžu poradit, jak to je u jednotlivých značek s dostupností špiček. Pro situaci kterou popisuješ se mi v ceně do 3000 Kč líbí tyto pruty: Trabucco prut Selektor XSMaster Feeder 3,60m/90g MH, Korum Feeder 12′ – 90 g, SPRO Cresta Solith Medium Heavy Feeder 3,6m 80g.

  • Ta 90g verze tohoto prutu je určitě taky použitelná pro tvoji situaci. Srovnání s Magmou je těžké, myslím si, že jsou na tom oba pruty dost podobně.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno