První vycházka s feederem v roce 2019
První vycházka s feederem v roce 2019

Tak mám úspěšně zahájeno. Už jsem se moc těšil, až se na chvíli dostanu k vodě a konečně se to povedlo. Stojáky v okolí jsou ještě zamrzlé, takže řeka byla jasná volba.

První hodinu a půl jsem měl asi čtyři záběry a žádnou rybu na břehu. O jednu rybu jsem přišel v překážce, další promarněné záběry byly způsobené mými chybami a nepozorností. Vždycky mi chvíli trvá, než se trochu rozchytám, takže jsem to bral jako dobrou lekci na začátek.

Pak přišla konečně první rybka tohoto roku – malá plotička.

Malá plotice ze zimní řeky
První rybka roku 2019 – už to může být jen lepší:)

Používal jsem průběžnou montáž s 60 cm dlouhým návazcem 0,12 mm a háček č. 16. Na háček jsem nastražoval dvě pinky. Do krmítka jsem dával směs dvou druhů ploticového krmení. Chytal jsem s jemnějšími pruty do 35 g v délce 3,0 m.

S postupem času záběrů ubývalo. Přišlo mi, že se malá voda rychle rozplašila. Možná by bylo lepší se přesouvat a vyzkoušet více míst, ale tentokrát jsem na tuto variantu nebyl připravený, takže jsem se snažil získat co nejvíc z místa, kde jsem byl.

Každopádně se mi nevyplatilo krmit jedno místo. Lepší bylo hledat aktivně ryby v různých částech toku. Do konce vycházky jsem ještě vymodlil dva záběry od tlouštích dorostenců.

První feederovou vycházku jsem si moc užil. U vody bylo krásně. Neskončil jsem bez úlovku. Co víc si přát.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno