Proč se při lovu na červy a kukuřici často kroutí návazec

0
856
Inzerce

Další ze slíbených tipů z feeder srazu se týká kroucení návazců. Občas se vám může při lovu stát, že se vám najednou začnou kroutit návazce. Vyměníte zkroucený návazec a nový návazec je zachvíli stejně zkroucený.

Je to většinou z toho důvodu, že nástraha na háčku při stahování z vody začne rotovat jako vrtule a kroutí návazec. K tomu nejčastěji dochází při lovu na kukuřici nebo červy. Ale můžou to dělat i jiné nástrahy.

Jak zabránit kroucení návazců

Zkroucené návazce dokáží pěkně znepříjemnit lov. Montáž nefunguje jak má a celá se zamotává. Řešení je přitom jednoduché. Stačí napíchnout stejnou nástrahu jinak, aby nerotovala ve vodě a nekroutila montáž.

Například místo dvou červů, které máte oba chycené za krajíček, navlékněte jednoho červa na ramínko háčku a druhého na krajíček. Zrnko kukuřice můžete také navléknout na ramínko. Obecně při tomto problému platí, že nástrahy by měly být svou větší plochou vodorovně s návazcem.

Pokud je větší plocha nástrahy kolmo k pohybu návazce, funguje při stahování montáže nástraha na háčku jako vrtule. Točí se a tím kroutí návazec.

Jako podpůrné opatření doporučuji přidat do montáže mikroobratlík mezi návazec a kmenový vlasec. Obratlík kroucení částečně pohltí.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno