Picker 3. díl: Říční ryby

0
505
Parma na feeder
Inzerce

Ahoj přátelé, u pickeru jsme si probrali základy a také délky prutu. Dneska bych se rád podíval i na bojovnější ryby, jak sem v minulém díle sliboval. Nebude to lov drobné bílé ryby, ani lov kaprů.

Zaměřím se na říční ryby. Budeme se bavit o rybím druhu, jako je ostroretka a parma. To jsou ty ryby, které rád vyhledávám s pickerem. Nejen že jsou to pěkné ryby, ale s touto technikou je to i velký adrenalin.

Když zabere taková královna v proudu a špička prutů se ohně razantním způsobem, je to jeden z těch okamžiků, který mě na  rybařině nejvíc baví. Mohl bych takovému rybímu druhu zvolit jiný, tvrdší prut, ale to nechci. Neříkám, že na tvrdší prut to nebude tak dobré, ale s pickerem je to prostě požitek.

Jeden prosincový den jsem se vypravil na řeku. Po příjezdu k vodě teploměr v autě hlásil jeden stupeň pod nulou. “Dnes už konečně trochu zmrzneš”, říkal jsem si. Moc teple jsem se nevybavil, ale i tak si na pár hodin sednu.

Přicházím k vodě a je o dost vyšší hladina a síla proudu. Zase upouští přehradu. Tohle bude s pickerem hodně zajímavé. Dívám se, že na zábradlí jsou rampouchy a kolem je to mokré a namrzlé.

Kapky od splavu se zvedaly a dopadaly na kamení. Sednu si od splavu dál, není tam takový proud. Krmení mám z minule, tak ho jen doplním melasou rozpuštěnou ve vodě. V zimním období si krmení chystám doma, hlavně melasu, která se už v tak studené vodě rozpouští hůř nebo téměř vůbec.

Na karabinku připínám krmítko 30g. Použiji dnes dvě stejně těžká krmítka. Jediný rozdíl bude ve velikosti. To větší použiji na úvodní zakrmení tři krmítek. Poté nasazují krmítko menší a přehazují po každých dvou minutách.

Nedělám to kvůli obnovení vůně a krmení na místě, ale kvůli tomu, abych se hýbal a nebyla mi zima. Kolikrát přehazuji do půl minuty, protože záběry přichází daleko dříve. Po pár vytažených menších ryb (plotice), na které jsem dnes jít nechtěl, zvětšuji nástrahu ze dvou na čtyři červy a doplňuji ananasový fluo dip.

Velikost ryby se zvětšila, ale pouze o větší plotice. Červi dávám bokem a do gumového kroužku nasazuji 8 mm peletu (příchuť česnek halibut). Menší zimní karas zabírá téměř ihned.

Po chvíli se dostávám i na pár ostroretek a nějakou podoustev. Nakonec se dočkám i opatrného záběru od bojovné parmy. Špička pickeru se lehce prohnula. Háček z tenkého drátku sedí pevně v tvrdé tlamce.

Parma na feeder

Využívá každou její sílu a také sílu proudu. S návazcem 0,14 mm se takové ryby nebojím lovit (mám s tím bohatou zkušenost). I přes její sílu končí po chvíli v podběráku. Krásná bojovná zimní ryba.

Přicházející zima už je dost znát na aktivitě ryb. Teď už to bude jen čím dál těžší a těžší, dostat se na lepší velikosti ryb. V zimě je každá ryba zasloužená, ať je malá nebo velká. Jsem nakonec rád, že jsem tu poseděl i v tak chladném počasí.

Promrzl jsem až na kost, ale víte co? Stálo to za to. Jsem rád, že jsem vám mohl ukázat jaké to je lovit s pickerem ve třech rozdílných situacích: první byla drobná ryba, podruhé jsme se podívali na jezero na jiné druhy ryb a dnes jsme si ukázali lov říčních ryb.

Kdybych vám mohl doporučit nějakou z těch tří situací, tak jsou to všechny. Každý by si měl tohle zkusit, protože picker je krásná a někdy i adrenalinová záležitost. Závěrem bych vám chtěl popřát krásnou zimní sezónu a úspěšný lov v příštím roce. Tak zase někdy třeba u pickeru Petrův zdar.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,75 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno