Okoun na feeder

Okoun není úplně typický úlovek na feeder. Může být ale zajímavým zpestřením lovu. Okoun se dá také cíleně lovit na feeder. Pojďme si říct, jak na to.

Místo lovu

Okoun se dá s feederem lovit na stojatých i tekoucích vodách. Větší šance na ulovení je na revírech, kde se hojně vyskytuje. Při lovu okouna se může často stát, že zabere i jiná ryba. V rámci revíru okounu hledáme v příbřežních zónách, případně si je můžeme stáhnout na krmné místo i ve větších vzdálenostech od břehu.

Doba lovu

Optimální doba na lov okouna je od pozdního jara do podzimu. V rámci dne je možné okouny lovit téměř kdykoliv – za světla i za tmy.

Montáž

Na okouna si vystačíme s jednoduchou průběžnou sestavou. Návazec by měl být spíše kratší, aby se okoun nezažral moc hluboko. Háček může být i na malé okounky střední až větší velikosti (na poměry feederu). Velikost háčku přizpůsobujeme velikosti nástrahy.

Nástrahy

U okounů jednoznačně vedou živočišné nástrahy. Nejosvědčenější nástrahy jsou rousnice, hnojáci a masní červi. Většinou nastražuju půlku rousnice, dva hnojáky nebo chomáč červů (5-10). Okoun si dokáže poradit i s větším soustem.

Krmení

Na krmení není okoun příliš vybíravý. Můžeme použít v podstatě jakoukoliv z běžně dostupných směsí. Na okouny mi fungovalo vždy spíše světlejší krmení, případně červené. Do krmení můžeme přidat masné červy a stříhané žížaly.

Závěr

Na okouny se sice cíleně nevypravuju, ale občas je chytám i ve větším množství při lovu na žížaly nebo červy. Když najede hejno okounů na lovné místo, máte o zábavu vystaráno. Krásně vybarvený pruhovaný okoun je pro mě vždycky fajn úlovek.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno