navázání krmítka patron fishing

Měl jsem možnost vyzkoušet novinku na trhu method feederových krmítek – krmítka od české firmy Patron Fishing. Rád bych vám popsal své první dojmy a zkušenosti s těmito krmítky.

Krmítka jsou vyráběná přímo v ČR, což je v dnešní době samo o sobě docela raritou. Nezaměnitelný vzhled krmítek je výsledkem dlouhého vývoje a testování. Vše je podřízeno funkčnosti a spolehlivosti. Výrobce udává, že krmítka se vždy otáčí správnou stranou nahoru. Krmení v krmítku drží až do dopadu na dno, nerozbíjí se o hladinu.

Další unikátní věcí, která mě u těchto krmítek zaujala, je to, že jsou 100% rozložitelné. Tělo krmítka je vyrobené z biologicky rozložitelné hmoty a zátěž je železná. Pokud krmítko utrhnete postupně se celé rozloží na dně rybníka.

Navázání krmítek

Krmítka se navazují jako průběžná boční montáž. Správný postup navázání se skládá z těchto kroků:

  1. na kmenový vlasec se navleče karabinka s krmítkem
  2. přidá se gumový korálek
  3. následuje obratlík
  4. do obratlíku připevníte návazec dlouhý 10 cm

Doporučuji použít o něco větší háčky, mě se osvědčila velikost 8 nebo 6. Návazec může být z fluocarbonu 0,20-0,22 mm.

navázání krmítka patron fishing
Ukázka hotové montáže s krmítkem Method Feeder 3

Snadná výměna

Velkou výhodou je rychlá výměna krmítek, díky univerzální sponě kombinatoru, která je stejná pro všechny modely krmítek. Jednoduše ze spony odepnu method krmítko, připnu krmný košík. Po dokrmení nacvaknu zpět method a můžu hned chytat dál. Není potřeba nic převazovat.

Tvar krmítek a využití

Krmítka method feeder 2 a 3 nemají žádná žebra. Díky svému tvaru však dobře udrží krmení a dopraví ho až na dno. Krmítka se plní ručně. Na dno krmítka můžete klidně přidat pár peletek, kukuřice nebo červů.  Krmítka jsou optimální pro lov na střední vzdálenosti. Tomu odpovídá i gramáž 45g.

Ačkoliv nemají úplně aerodynamický tvar, nahazuje se s nimi dobře. Můj první důležitý poznatek je, že je potřeba krmítka plnit pouze po okraj “misky”. Pokud jsou krmítka naplněná na kopeček, tak se při prudších hodech na větší vzdálenosti krmítka při letu nepříjemně třepou.

První dojmy

Zkoušel jsem krmítka Method Feeder 2 a 3. Dojem z prvních testů je dobrý. Rád bych krmítka nejprve pořádně prověřil a do budoucna určitě bude i recenze s podrobnějším hodnocením.

Fotogalerie

Video

Na videu od výrobce je vidět, že krmítka dopadají na dno skutečně správnou stranou.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Zakoupil jsem hned po přečtení a dnes přišlo. První dojem dobrej nejvíc mne zaujala jednoduchost výmněny krmítek a jejich množství druhu. Víc ukáže až návštěva u vody. Zatím jediný mínus je cena

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno