Methodové šílenství s peletkami

0
192
method feeder s peletkami
peletky v krmítku
Inzerce

Aktualizováno:

Účinnost method feederu se plně projeví až když se oteplí voda a ryby jsou hodně aktivní. Přesvědčil jsem se o tom při své poslední několika hodinové vycházce k menšímu rybníku. Nenachytal jsem žádné velikány, ale ryby spolupracovaly velmi pěkně a braly prakticky na hod.

Pelety do krmítka

Jako návnadu jsem použil máčené pstruhové pelety v průměru 4 mm. Krmil jsem jenom peletami v krmítku. Zaklipoval jsem si navijáky a házel jsem do stále stejného místa. Za necelé čtyři hodiny lovu jsem spotřeboval asi litr a půl peletek. Jako nástrahu jsem použil ovocné plovoucí boilie a ochucenou kukuřici. Obojí fungovalo stejně dobře.

Montáže

Díky tomu, že byly ryby už dost aktivní, jsem se nebál použít větší háček č. 8. Návazec 10 cm byl ze silonu 0,18 mm. Základem montáže bylo ploché krmítko o hmotnosti 40 g.

Úlovky

Díky zvolené kombinaci krmení a nástrah v úlovcích převažovali kapři. Celkem se jich podívalo na břeh devět. Další dva jsem utrhl. Nebyli to žádní obři, běžná násadová velikost. Nejpěknější dva měli 3,5 kg. Potěšil mě drobný řádkáč a také osamocený úlovek karase 40 cm. Výčet úlovků zakončím několika drobnými cejny. Největší cejn měl 35 cm a měl výraznou třecí vyrážku.

Závěr

Kapři brali opravdu poctivě, několikrát jsem chytal na poslední chvíli prut poskakující ve vidličce. Bylo to příjemně strávené ráno u vody. Když jsou kapři při chuti, je method feeder efektivní způsob, jak je chytat.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno