Method feeder na konci léta

Na konci léta jsem nejvíce času u vody strávil s method feederem. Chodil jsem pravidelně brzo ráno nebo před soumrakem, vždy jen na dvě až čtyři hodinky. Během těchto vycházek jsem zkoušel nové krmení a nástrahy značky Ultra Fishing.

Method mix Ultra fishing

První testovanou novinkou byl method mix. Vybral jsem si pro svůj lov příchuť ryba (amino fish). Jedná se o jemnější method mix, který je doplněný drobnými peletkami. Mix voní opravdu intenzivně a má osobitou vůni, která je mi povědomá z nástrah pro kapry, ale v krmení jsem se s ní setkal poprvé.

Ultra Method Mix

Method mix má dobrou lepivost, dobře se s ním pracuje a ve vodě se rozpadá hezky pozvolna.

Method mix Ultra Fishing

Je to směs pro rychlé chytání. Je atraktivní pro kapry všech velikostí. Chytal jsem s tímto mixem na několika revírech svazových i klubových a všude na krmení reagovaly ryby velmi rychle. Když jsem náhodou měl nápad chytat na dva pruty, dopadlo to tak, že druhý prut jsem brzy odložil.

dablík na method

Mezi úlovky byli hlavně kapři, celkem úspěšně se mi s tímto mixem podařilo selektovat bílou rybu, i když cejn se občas také ukázal. Nejhezčí kapr měl okolo 5 kg a přišel až za tmy.

Ready mix Ultra fishing

Dalším testovaným krmením je Ready method mix. Tedy předvlhčené krmení, které je rovnou připraveno k použití. Nejsem velký zastánce těchto hotových krmení, raději si krmení připravuji sám. Takže jsem toto krmení zkoušel hlavně ze zvědavosti. Vybral jsem sladkou ovocnou příchuť dark fruit.

Ready mix

Po otevření krmení voní docela příjemně. Odsypal jsem si část obsahu krabičky do většího boxu na stolku. Přesvědčuji se, že krmení je opravdu rovnou použitelné a pracuje se s ním dobře.

Na rozdíl od předchozího mixu, tento ready mix láká kromě kaprů i víc cejny a další druhy ryb. Ale záběry na sebe nenechají dlouhou čekat. Na rychlé chytání  super věc. Přesvědčil jsem se, že i ready mix funguje, ale stejně zůstanu u vlastního míchání krmení.

Smoke (booster) na krmení Ultra fishing

Jsem fanda těchto boostrů a při chytání na method rád krmítko ještě něčím přeliju. Proto jsem rozhodl vyzkoušet i tento booster Ultra fishing.

Booster Ultra

Vybral jsem si jahodové aroma, které se hodí nejen na sladké krmení, ale skvěle funguje i v kombinaci s rybím mixem, který jsem zmiňoval v úvodu.

Při použití těchto atraktorů na method je vždycky diskutabilní, jaký mají ve skutečnosti efekt. Když ryby berou na hod i tak, je použití takové atraktoru zbytečné. Pokud ale jdu na pár hodin a chci rychlé záběry, zkouším booster velmi často.

Jsem přesvědčený, že mi to funguje a mám díky tomu pár záběrů navíc. Použití těchto boosterů je podle mě hlavně otázkou důvěry. Já věřím, že to má smysl a tyto boostery při lovu na method feeder používám. Jde mi o rychlé chytání a co nejvíce záběrů bez ohledu na velikost ryb. Booster Ultra Fishing mě přesvědčil a v jeho použití mám také plnou důvěru.

Nástrahy Ultra Fishing

Značka Ultra fishing má v nabídce také celkem široké spektrum zajímavých nástrah pro lov method feederem. Zkoušel jsem měkké peletky, waftersky a různé druhy umělých nástrah (kukuřice, tygří ořech, červi..).

Nástarhy Ultra Fishing

O umělých nástrahách na feeder jsem psal článek nedávno. Jejich použití při lovu na method feeder mi dává smysl. Nástrahy od Ultra fishing jsou naložené ve výrazném aroma a jsou plovoucí. Ideální atraktivní nástraha na method, ať už samostatně nebo pro nadlehčení jiné nástrahy.

Z umělých nástrah mě zaujaly i tyto pop-up, které na sobě mají poutko, takže se dají snadno nastražit i na návazec bez přívěsu. Waftersky a měkké pelety jsou na method feeder osvědčená klasika a ty od Ultra fishing fungují bezvadně.

Snažil jsem se při všech svých krátkých vycházkách chytat co nejjednodušším způsobem. Když jde člověk na pár hodin, není velký prostor na experimenty. Chytal jsem obvykle do 35 metrů s 3 metrovým prutem.

Krátký jemný prut mi umožňoval použít lehká krmítka a menší háčky. Vždy jsem testoval jen jednu věc najednou. Například nové krmení jsem nejprve zkoušel s osvědčenými nástrahami jako červi nebo kukuřice.

Oba druhy krmení Ultra Fishing si rychle získaly moji důvěru, takže jsem přešel k testování nástrah a dalších věcí. Svou roli hraje také to, že jsem navštěvoval revíry, které dobře znám. Pro rychlé chytání s method feederem se mi method mixy a nástrahy Ultra Fishing osvědčily.

Pro český trh dodává výrobky Ultra Fishing BS rybaření.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 3,67 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Tak method je záruka jak si dobře zachytat,dokonce jsem zkusil i takovou bláznovinu,že jsem dal synovi na normalní prut 20gr method krmítko a policajta před špičku,čekal jsem,jestli to bude fungovat a kupodivu zázrak,kluk má daleko více proměněných záběrů a chytá už jen na tuto montáž,klasický košík už nechce,to jen tak pro zajímavost .

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno