Jeden nebo dva návazce na feeder

0
675
průběžná montáž
Inzerce

Dnes napíšu krátké zamyšlení, jestli používat při lovu na feeder jeden návazec nebo dva návazce. Rybářský řád umožňuje použití dvou návazců na každém prutu. Neochuzuji se o úlovky když používám jen jeden? Nemyslím si. Ale vezměme to pěkně popořadě.

Proč používat dva návazce na feeder

Dříve jsem dva návazce hodně používal. Za hlavní výhody jsem považoval možnost zkoušet dvě různé nástrahy na jednom prutu a měl jsem také pocit, že mám vyšší šance na úlovek. Proč jsem nakonec přestal dva návazce úplně používat?

Když chci zkoušet dvě různé nástrahy, dám na každý prut jednu. Nepotřebuji k tomu dva návazce na jeden prut. Pořád tu ještě zbývá ta lákavá představa lepšího úlovku se dvěma návazci než s jedním. Ve skutečnosti jsem v tom nezjistil žádný jasně prokazatelný rozdíl. Ryby berou na montáže s jedním návazcem stejně rychle jako se dvěma.

Proč místo dvou návazců použít pouze jeden

Hlavním důvod pro použití pouze jednoho návazce je pro mě ten, že nevidím žádnou výhodu v použití dvou návazců. Naopak ve variantě dvou návazců vidím pár nevýhod:

  • montáž se dvěma návazci je složitější a má obvykle větší tendenci se zamotávat – tato nevýhoda se dá snadno odbourat správnou technikou nahazování a prvky proti zamotání
  • vyšší riziko ztráty ryby při zdolávání – druhý volný háček se může při zdolávání zachytit za dno, porosty nebo jinou překážku
  • větší nebezpečí, že se háček zapíchne rybě jinam než do tlamky – toto riziko jde snížit použitím vhodných montáží, které mají háčky dále od sebe

Méně je více

V průběhu času jsem dospěl k tomu, že jeden návazec je pro mě při lovu na feeder efektivnější. Neodsuzuji však použití dvou návazců. Každý má svůj osvědčený a oblíbený způsob rybolovu.

Ať už používáte jeden nebo dva návazce, důležité je, aby montáž byla šetrná pro ryby – aby nedocházelo k zasekávání mimo tlamku a aby při utržení zůstal rybě v tlamce pouze návazec bez olova a zbytku montáže.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno