Feederové návazce v krabičce

Možná jste se už taky setkali s tím, že jste potřebovali výrazně prodloužit návazec, ale neměli jste žádné dostatečně dlouhé v zásobě. Ukážeme si, jak tuto situaci elegantně vyřešit.

Návazcový prodlužovák (adaptér)

Pokud máte ve svém forpasovníku kratší návazce, než byste potřebovali, nemusíte se u vody zdržovat přípravou nových delších návazců. Stačí si pomoci prodloužením návazce. Je to část vlasce, která má na obou stranách smyčku. Z jedné strany adaptér navážete na kmenový vlasec, z druhé strany na jeho smyčku připevníte návazec.

Důležité je dodržet rozdíl v síle adaptéru vůči návazci i kmenovému vlasci. Správný poměr by měl být takový, že prodlužovací část je nejméně o dvě desetiny silnější než koncový návazec a nejméně o dvě desetiny slabší, než hlavní vlasec.

Praktický příklad použití adaptéru

Představme si tuto situaci. Chytám na řece a potřebuji prodloužit návazec. Chci zkusit návazec v délce 90 cm. Mám ale jen návazce 60 cm dlouhé. Připravím si tedy prodlužovací díl o délce 30 cm.

Aby vše správně fungovalo a nehrozilo utržení celé sestavy, vyberu průměry použitých vlasců např. takto: Návazec mám ze silonu o průměru 0,14 mm, prodlužovací díl je z vlasce 0,16 mm a kmenový vlasec mám 0,18 mm.

Díky tomu, že je adaptér silnější než návazec, měl by mi stačit pouze jeden na celou dobu lovu. Pokud tedy neutrhnu celou sestavu. Nemusí tak navazovat u vody hned několik návazců v požadované délce.

Závěr

Tento zlepšovák je další ze série tipů, které zazněly na našem feeder srazu. Pokud chcete mít všechny tipy z první ruky, sledujte nás, brzy vypustíme informace k novému srazu, který bude na podzim.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno