Feedrove začátky a první podzimní test krmení

0
734 zobrazení
Inzerce

Už to je nějaký čas, kdy jsem se rozhodl vyzkoušet jiný způsob lovu na položenou a to lov na feeder. Po dlouhém sledování videí od Martina Maťáka a jiných předních feedrařů jsem si udělal radost novým proutkem s „jemnou špičkou“ a rozhodl se tento způsob lovu vyzkoušet. Začátky byly těžké, asi jako ve všem, ale už po pár vycházkách, (kdy jsem toho ani moc nechytl), jsem věděl, že mě tento velice atraktivní způsob položené chytne a proto jsem vyhledával nové zdroje informací.

Zjišťoval jsem nové a další vychytávky, které jsem pak někde, kde mě nikdo nevidí, zkoušel a snažil se pořád zdokonalovat. Časem přicházeli hezčí a hezčí úlovky a padaly dokonce osobní rekordy na rozdílných vodách a dokonce jsem si tak věřil, že jsem vyrazil na svoje druhé závody v životě. První byli ještě jako dítě v kroužku.

Hodně jsem využíval diskuzí, které jsem neustále pročítal, někdy i několikrát za sebou. Do začátku mi moc pomohla stránka NaFeeder.cz, kde jsem našel všechny potřebné informace a proto jsem si řekl, že se s Vámi pokusím podělit o svoje poznatky a zkušenosti. Feeder mi přinesl o mnoho víc záběru a o mnoho víc zážitků než obyčejná položená, která mě už téměř po 20-ti letech pomalu přestávala bavit.

Nedávno jsem dostal od kamaráda na otestování jeho vlastní krmné směsi s nabídkou spolupráce. Neváhal jsem ani chvílí, protože tohle mě baví, rád u vody experimentuji a můžu využít již nějaké svoje zkušenosti. Pokusím se Vám nyní o tomto krmení něco napsat.

Začátek září a po dlouhé době zase u přehrady

Počasí se zprvu zdálo jako klasické podzimní, foukal slabý proměnlivý vítr, který čeřil hadinu a shazoval různobarevné listy ze stromů. Některé honil po břehu, jiné po vodní hladině. Svítilo sluníčko, které se občas schovalo za mraky. Chvíli zima, chvíli teplo. Spadlo pár kapek. Teplota kolem 18 °C.

Když jsem došel na svoje místo na které chodím celý rok, zjistil jsem, že se opět snížila hladina asi o 1-1,5m, což se mi moc nelíbilo. Už minule nebylo moc vody. Dovoluji si odhadnout, že jsem chytal asi na 2m hloubky. Letos se hladina snižuje prakticky pořád, což určitě není dobré pro ryby a některým rybářům dělá problém i přístup k vodě a vůbec chytání tam.

podzimní přehrada

Po chvíli prohlížení hladiny a břehů jsem se dal do míchání nové směsi GoToFish – Halibut od Tomáše. Směs mě hned na úvod překvapila krásnou vůní HALIBUTU a jemnější strukturou. Krmení jsem nijak nedoplňoval o doplňky, kterými vždy směs obohacuji, (pstruží granule, kukuřice, nadrhnutý rohlík na sítě, atd.)

Pouze jsem ji navlhčil a chtěl ji nechat vyniknout. Byl jsem plný očekávání. Po navlhčení mě konzistence velice překvapila, netvořili se žádné hrudky, jak to většinou bývá, proto jsem ani směs neprotahoval přes síto, kvůli stejné konzistenci. Nebylo potřeba.

Chvíli jsem ji nechal odstát a uležet, mezitím jsem si nachystal prut a nabil do prvního krmítka, které dávám normálně na položenou. K prvnímu krmítku jsem dal na vlas pod háček halibut peletu s půlkou bílé pop up boilies, aby trochu peletku nadlehčovala a zároveň ji zvýrazňovala a byla viditelná už z dálky.

Na tuhle montáž jsem chtěl chytit větší rybu, cíleně většího kapra kolem 50 cm. V 10.30 letěl tedy do vody první prut. Co mě překvapilo, tak velmi rychlý škubavý záběr asi po 4 min ve vodě. Paráda. Funguje to… V té době jsem si už chystal prut na feeder, protože většinou chytám na jeden feeder a druhý klasicky na těžko, většinou s větším soustem.

Při lovu feedrem si připravuji místo 5-10 přesnými náhozy se zaklipovaným vlascem, kde mám udělaná dvě očka ze šňůry pro rychlé vytažení klipu při záběru větší ryby. Při delší absenci rybí aktivity místo dokrmuji – nahazuji pouze krmítko, které mám v karabince místo návazce ).

Čtěte také:  Sumci na pelety

V případě testování jsem použil na zakrmení pouze 3 krmítka s namíchanou směsí, abych co nejvíce zkusil funkčnost a rychlost účinnosti směsi. Na háček jsem se snažil nastražit něco v chuti rybiny, ale né to stejné jako na první prut, aby se to však co nejvíce podobalo chuti směsi Halibut. Napadlo mě, že zkusím pstruhovou peletku 8mm se sladkou dumbleskou  a budu zkoušet různé varianty a kombinace. Sladké, smradlavé, ovocné, rybí, atd..

První záběr přišel asi po 15 min. Špička se prudce ohnula a naviják začal vydávat tolik oblíbený zvuk, při kterém se snad každému rybáři rozbuší srdce a do krve se vyplaví adrenalin. Zásek. Po odklipování a chvíli zdolávání, jsem na břeh vytáhl prvního bojovného kapra okolo 40 cm. Krmení opravdu funguje.

Druhý prut na těžko občas pípnul, ale sousto bylo pro cejny asi velké. Ovšem, vůbec mi to nevadilo. V tu chvíli mi šlo jen o prut s měkkou špičkou, kterou jsem s údivem sledoval. Hýbala se hodně a často, ale kloudných sekatelných záběrů bylo jako šafránu. Po pár dalších náhozech, kdy ryby reagovali na krmení velice dobře, což dokazovalo drbání a mírné ohýbání špičky, přišlo prudké ohnutí špičky prutu. Krásný cejn okolo 45 cm.

Další záběry přicházely po větší době, ale to bylo spíše aktivitou ryb. Do konce vycházky se mi ještě podařilo na feeder ulovit 3 cejny o velikosti od 40 do 50 cm a jednoho kapra, který měl kolem 45 cm. Za 4h lovu pres poledne, kdy se dá předpokládat nízká aktivita ryb si myslím, že je dobrý výsledek přelstít 5 ryb.

Samozřejmě to není nic moc, ale byli tam i tací, kteří nechytli nic nebo poměrně menší množství ryb. Krmení jsem spotřeboval asi tak 3/4 kila a fungovalo na dané podmínky velice dobře. Pro příště bych se nebal do krmení přidat více hrubých složek, jako jsou pstruhové granule nebo kukuřici po případě živou složku v podobě červu, nastříhaných dendroben, atd.., aby rybu na místě udržely.Takhle probíhalo moje první testování.

Druhá výprava po pár dnech

Nemoh jsem sedět doma. Táhlo mě to k vodě a zbylo mi přece trochu testovacího krmení. Neustále jsem přemýšlel, až jsem vystřelil jak střela a mazal k vodě. Počasí bylo krásné, svítilo sluníčko a pěkně hřálo. Bylo kolem 20°C. Místo jsem chtěl vyzkoušet trochu hlubší.

Tentokrát jsem se rozhodl přidat pár pstruhových granulek a zakrmit jedno místo pro feeder a druhým prutem budu spíš ryby hledat a nahazovat na náhodu. Zakrmené místo asi po 15 min vydalo kapříka okolo 40cm, postupně jak mi docházelo krmení snažil jsem se ho nastavovat jiným, ale na záběry se čekalo delší dobu a pomalu ustávaly.

Chytl jsem asi 4 větší cejny do 40 cm, kdy jsem na vlas pod háček dával sladkou/rybí peletku s malou seříznutou ananasovou plovkou. Na cejny zafungovala skvěle. Když mi došla směs, rozhodl jsem se namíchat novou komerční bez doplňků. Tím pádem bylo potřeba trochu víc přikrmit. Po přikrmení se dlouho nic nedělo.

Pak přišel další cejn a já začal balit. Když jsem měl krmení od Toma, ryby šli těžko, ale šli. Po namíchání komerční směsi se dlouho nic nedělo. Těžko říct, jestli ryby ze zakrmeného místa odjeli nebo prostě naráz přestali brát.

Závěr

Pokud bych měl závěrem zhodnotit krmení Halibut od GoToFish, rozhodně nezklamalo. Uspělo i v přímém porovnání s komerčním krmením. Je zatím ve fázi testování a bude k dostání až v příštím roce.

Závěrem je nutné říct, že na druhu vnadící směsi a kvalitě rozhodně moc záleží a to pak ovlivní celou vaši návštěvu u vody a samotné chytání.

Za NaFeeder.cz a krmení GoToFish Bauwič

Inzerce


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here