Feederová sezona 2018 je zahájená

0
158
Zahájení sezony 2018

Letošní mírná zima mi umožnila zahájit novou sezonu přesně 14 dní poté, co jsem zakončil tu předchozí. Teda k vodě bych mohl jít i dřív, ale kvůli nedostatku času jsem se dostal až teď. První vycházku jsem naplánoval na stejný revír, jako byla loňská premiéra.

Zatímco vloni byl rybník v půlce března ještě z větší části zamrzlý, letos v lednu byl celý bez ledu. Vycházka vyšla na nejchladnější den za poslední dobu. Teplota vzduchu byla -2 °C. Takže to byla zimní feederovačka se vší parádou, včetně zamrzání oček u špiček.

Levné krmení z vánočního cukroví
Oblíbené zimní krmení

Způsob lovu

Nedělal jsem žádné velké experimenty. Snažil jsem se chytat co nejjednodušším způsobem. Podle fotky můžete hádat, jaké jsem použil krmení. Na jeden prut jsem dal průběžnou montáž s krouceným vlascem a krátkým návazcem 0,12 mm a háčkem vel. 16. Na druhém prutu jsem měl method feederové krmítko s háčkem č. 12.

Chytal jsem v hlubší části rybníka, v hloubce okolo 2 metrů. Vzdálenost od břehu byla asi 20 metrů. S methodem jsem zkoušel různé vzdálenosti.

Jak jsem dopadl

Na průběžnou montáž jsem dával dva mrtvé červy, na method plovoucí peletu. Na oba pruty bylo několik záběrů, na method jsem proměnil jenom jeden a byl z toho menší cejn.

S klasickým feederem jsem se trochu trápil. Nedařilo se mi proměňovat záběry. Pomohlo až když jsem nastražil pouze jednoho červa. Záběry byly rázem poctivější. První zaseknutý cejn mi však upadl. Pak už se mi podařilo zdolat jednu malou a druhou ještě menší plotici.

Závěr

Na první vycházce v roce nemám nikdy velká očekávání. Jsem rád, když se podaří alespoň nějaká ryba. To se tentokrát povedlo, takže jsem naprosto spokojený. Bylo to příjemných pár hodin u vody. Je fajn, že zima je zatím mírná a dá se vyrážet i na stojaté vody. Nahrává to naší zimní feederové výzvě. Jedninou překážkou je u mě nedostatek času.

Když už jsme u výzvy, brzy si uděláme průběžné vyhodnocení. Pokud jste se už zapojili, nebo se zapojíte teď, napište mi, co se vám přes zimu podařilo nachytat. Nesoutěžíme mezi sebou, ale každý jen sám za sebe. Není důležité toho pochytat co nejvíc, ale alespoň na chvíli se dostat k vodě i přes zimu.

Inzerce


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno