Dva tipy na snadnější nastražení pod háček

0
1677
Rychlozarážka
Rychlozarážka

Nástraha pod háčkem je při lovu na feeder často účinnější než nastražení na háček. Přímo na háček dávám živé nástrahy jako červy a hnojáky.

Při lovu na method feeder dávám nástrahy vždy pod háček, při klasickém feederu střídám způsob nastražení na háček a pod háček podle situace.

Někdy může nastražení pod háček také trochu selektovat větší ryby. Obdobně může fungovat prodloužení vlasového přívěsu pro nástrahu.

Co mě dříve trochu odrazovalo od častějšího používání vlasových přívěsů, byla větší pracnost nastražení. Přeci jen vlasový přívěs zmenšený do měřítka feederu, kdy se používají drobné háčky a tenké vlasce, je trochu náročnější na přesnost práce.

Nejvíc jsem se vždycky natrápil při nasazování zarážky do drobného očka za nástrahu. Existují však minimálně tři způsoby, jak si nastražení pod háček zjednodušit. Já jsem si oblíbil dva z nich – silikonový kroužek na nástrahu a rychlozarážku.

Silikonový kroužek

Tenký silikonový kroužek o průměru 2-5 mm se uváže do očka vlasového přívěsu a do tohoto kroužku se umístí nástraha. Kroužek nástrahu pevně obepne, takže to drží dobře.

Při navazování je potřeba udělat kratší vlasový přívěs, než při použití klasických zarážek. Přívěs by měl být přesně tak dlouhý, jak chcete mít nástrahu daleko od háčku. Nástraha je totiž až pod přívěsem.

Nástraha pod háčkem v silikonovém kroužku

Pro nastražování do silikonových kroužků se nejlépe hodí nástrahy válečkovitých tvarů. Skvělou pomůckou pro nastražení je roztahovač silikonových kroužků.

Roztahovač silikonových kroužků

Rychlozarážka

Rychlozarážka, někdy označována také jako nekonečná zarážka, je plastová zarážka, která má uprostřed své délky dírku pro připevnění na vlasec. Zarážka je dutá a nasazuje se na speciální tenkou jehlu, která se dodává k těmto zarážkám.

Rychlozarážka
Rychlozarážka

Postup navázání je takový, že nejprve si vytvoříte očko se zarážkou, které bude na konci vlasového přívěsu. Odměříte si optimální délku vlasového přívěsu a navážete háček klasicky bezuzlovou metodou.

Postup nastražení s touto zarážkou vypadá následovně. Nasunete zarážku na vlasovém přívěsu do jehly. Jehlou se zarážkou na konci propíchnete nástrahu tak, že zarážka projde celou nástrahou a vyleze na druhém konci. Nakonec vytáhnete jehlu a srovnáte zarážku s nástrahou.

Toustový chleba pod háčkem s rychlozarážkou

Rychlozarážka se hodí na všechny možné typy nástrah. Používám ji například na boilies, pelety, kukuřici, toustový chleba. U malých tvrdých nástrah je lepší si nejprve díru na zarážku předvrtat boilies vrtáčkem, jinak se tyto nástrahy trhají.

Závěr

Každá chvilka času, která se na rybách podaří ušetřit, je fajn. Já jsem se s klasickými zarážkami při nastražování vždycky dost zdržel.

Díky rychlozarážkám s silikonovým kroužkům teď dokážu nastražit nástrahu pod háček snadno a rychle.

V úvodu jsem mluvil o třech způsobech, jak nastražení urychlit. Ten třetí způsob je nástrahový trn. Na konec vlasového přívěsu se umístí krátký kovový trn se špičkou a protihrotem. Nástrahy se napichují na tento trn. Hodí se především na tvrdé nástrahy jako je boilies nebo pelety.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 4,83 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno